Jak jste na tom s cizími jazyky?

Říká se, že kolik jazyků umíme, tolikrát jsme člověkem. A praxe ukazuje, že bez znalosti minimálně angličtiny, se na trhu práce neobejdeme. Hlavně v obchodě a v informačních technologiích je nezbytná. Přitom starší generace jsou na tom se znalostí cizích jazyků dost špatně – ve škole se učila jen ruština, výuka angličtiny byla sporadická a jen na základní úrovni.

Jazykové kurzy – dveře do světa

Řada českých firem expanduje do zahraničí a potřebuje v místě obchodního zástupce se znalostí alespoň jednoho světového jazyka, ideálně pak také jazyka země, kde pobočku otevírá. I zahraniční firmy, které naopak podnikají na našem území, očekávají od zájemců o zaměstnání, že se domluví i jinak než jen česky.

Jazykové kurzy angličtiny tak absolvují i osoby dříve narozené. Částečně proto, aby si udržely dobrou pracovní pozici, částečně pak kvůli cestování.

Více než 40 jazyků

Jestliže se chystáte vycestovat do zahraničí, za poznáním nebo za prací, rozhodně byste se na to měli jazykově vybavit.  Ve veřejných kurzech na jazykové škole Lingua Sandy v centru Prahy se v dnešní době můžete naučit více než čtyřicet evropských i světových jazyků.

Škola je členem Asociace certifikovaných jazykových škol a všichni lektoři prochází přísným výběrovým řízením podle požadavků právě této asociace. Na kvalitu a efektivitu výuky se tak můžete zcela spolehnout, bez ohledu na to, jestli se chcete naučit italsky, portugalsky nebo třeba švédsky.

V obchodě už dávno vládne Čína

Připusťme si to: největší trhy jsou čínské a indické. V Číně se výroba a obchod za poslední desetiletí zvedly na takovou úroveň, že se rozhodně vyplatí s nimi počítat. Výuka čínštiny tak začíná být prestižní záležitostí pro hodně manažerů. Nic neprolomí ledy lépe, než pár milých vět v rodném jazyce potenciálního obchodního partnera.

Tak, jako se v minulých letech hodně exportérů vrátilo k výuce ruštiny, aby se dostali na trhy zemí bývalého Sovětského svazu, dnes je to čínština. A je dost pravděpodobné, že vzhledem k tomu, kolik zahraničních společností přesunulo výrobu do Indie, se brzy zapíšeme do kurzu hindštiny.

Podobné články