Dřevostavby šetří náklady, a to se cení

Už jste slyšeli o dřevostavbách na klíč? V současné době velice populární řešení. Důvodů je hned několik – rychlost výstavby, nízké náklady, také zkušenost společnosti ORCAN GROUP, která se na dřevostavby zaměřuje. A samozřejmě nízké náklady, které jsou v současné době tím, co se cení. Pojďme si toto stále více populární řešení představit blíž.

Využití přírodních materiálů

Dřevostavby jsou skutečně skvělým řešením a jak poslední statistiky naznačují, tak také oblíbeným. Z celkového počtu postavených rodinných domků zabírají rovnou patnáct procent, což je oproti dřívějším statistikám opravdu skvělý výsledek. 

Z pohledu ekologického mají také zelenou. Při jejich výstavbě se totiž velice často využívá přírodní, někdy i recyklovatelné materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí a ostatně i k obyvatelům budoucího příbytku. Mnozí odborníci i z tohoto důvodu označují dřevostavby za stavby jedenadvacátého století, které si najdou cestu do srdce i těm náročnějším uživatelům. 

Pevné konstrukce a dlouhá životnost

Je ale velká škoda, že kolem obydlí postavených ze dřeva panuje stále mnoho mýtů. A ty pravděpodobně zabraňují tomu, aby se dřevěných obydlí stavělo vícero. Kupříkladu se mnoho lidí domnívá, že dřevostavby nejsou zrovna ideální nemovitostí k životu. Že nemají zrovna dlouhou životnost a že za třicet let se může stavět dům nový. Jenže ve skutečnosti se životností rovnají klasickým zděným příbytkům. A ty se „dožívají” i stovky let.

Při výstavbě nemovitostí ze dřeva se staví opravdu skvělé, pevné konstrukce, které jsou zvukotěsně. Navíc dřevo jako takové má tepelněizolační vlastnosti, čímž dělá z nemovitosti nízkoenergetické bydlení.

Profesionální firma je základ úspěchu

Abyste se však radovali ze všech pozitiv, které dřevostavba jako taková nabízí, je důležité najmout si skutečné profesionály, kteří odvedou při výstavbě opravdu skvělou práci. Podcenění jednotlivých kroků jenom snižuje kvalitu vystavěného objektu.

Podobné články