Hukvaldy jako rodiště Leoše Janáčka, nad kterým se tyčí nádherná zřícenina

O obci Hukvaldy jste bezesporu už slyšeli. Jedná se o krásnou obec rozprostírající se v okrese Frýdek-Místek, kde se narodil Leoš Janáček, génius české hudby, jeden z nejvýznamnějších hukvaldských rodáků. Nejen fanoušci a obdivovatelé Leoše Janáčka jezdí do krásné obce jménem Hukvaldy, i ti, kteří milují exotiku nebo hrady, zámky a zříceniny se sem sjíždí. Hukvaldy toho zkrátka nabízí hodně a na své si přijde opravdu každý. Tak kdy vy zamíříte do Hukvald?

Pokud patříte k obdivovatelům Leoše Janáčka, rozhodně nesmíte minout jeho rodný dům. Leoš Janáček se narodil v budově bývalé školy, v současné době je v přízemí sice informační centrum, ale je tu mimo jiné i Pamětní síň Leoše Janáčka a v průčelí budovy je umístěna krásná pamětní deska s bronzovou bustou českého skladatele.

Jestliže chcete Hukvaldy navštívit i z jiných důvodů, nejen z důvodu takového, že se zde Leoš Janáček narodil, víme, co byste neměli minout.

Vydejte se na hrad nebo za exotikou

Pakliže jste milovníkem historie, určitě vám učaruje zdejší hrad Hukvaldy, který je známý tím, že za svých časů byl jedním z největších moravských hradů. V současné době je z něj bohužel jen velká zřícenina rozprostírající se na hřebenu výrazného Hradního kopce. Mohutný palác už dnes slouží převážně jako rozhledna, ovšem své hradní kouzlo v sobě neustále ponechává.

Milovníci exotiky, exotických rostlin či zvířat se mohou podívat do Tropic Hukvaldy, kde se setkají nejen s mluvícími papoušky.

Méně známé turistické atrakce

Pokud už jste prošli všechno známé z Hukvald, měli byste navštívit i méně známé turistické cíle, jako je třeba větrný mlýn nacházející se v Dolním Sklenkově. Budete si připadat jako v Holandsku, kde takových mlýnů je daleko více. Také se vyplatí navštívit ateliér Antonína Kroči nebo vypátrejte studnu U Svěcené.

Podobné články