Jak zařídit obývací pokoj

Po kuchyni nejpoužívanější místnost v domácnosti je obývák. Je nutné dodržovat nějaká pravidla při jeho zařizování? I když převážně záleží na osobním vkusu a potřebách jednotlivce, jedno pravidlo by se našlo. A to pravidlo zní, obývací stěna. Tento kus nábytku je v českých příbytcích oblíbenou dominantou obývacích pokojů. Vytvoří chtě nechtě celý jeho vzhled. Sedací souprava, konferenční stolek, koberec či obrázky už jen doplňují a podtrhují design obývací stěny.

Jak stěnu správně vybrat?

Pro většinu rodin je důležitou vlastností nábytku úložný prostor. Moderní obývací stěny se dnes snaží uspokojit přání každého zákazníka, a především jít s dobou. Obliba minimalismu v 21. století stoupá, a tak i obývací sestava je vzdušná, nezabírá tolik místa jako dřív, prostor pro ukládání věcí je rafinovaně rozdělen mezi skříňky a poličky. TV stolky mají zabudované průchody pro kabely. Výrobci se snaží sladit dvě základní vlastnosti nábytku, maximální praktické využití s estetikou.

Stěnu vybírejte tak, aby se k ní hodilo ostatní zařízení v místnosti. Pokud milujete barvy a chcete váš obývák rozzářit například červenou sedačkou a zeleným kusovým kobercem nebo pestře vymalovat, jsou pro vás jasnou volbou bílé obývací stěny. Bílá barva stěny se hodí i k jemnějšímu stylu jako je třeba vintage nebo provence. Oproti tomu barva dřeva doplněná o lesklé jednobarevné prvky vyzdvihne moderní nebo retro styl vašeho bytu.

Je to ve vašich rukou

Dnešní doba se vyznačuje velkou uvolněností a flexibilitou. Lidé vyžadují originalitu a možnost dělat si věci po svém. A tak i prodejci nábytku dělají vše proto, aby vyšli vstříc svým zákazníkům, a nabízejí možnost zakoupení jednotlivých částí stěny. To vám umožní vybavit pokoj různých velikostí. Nezapomínejte, že dnes se dělají kompletní sety, takže si nemusíte lámat hlavu s tím, kde seženete stolek či komodu podobnou stěně. Na vás zbývá najít ty správné doplňky.

Podobné články