Konec starostí s vedením účetnictví

Práce účetního je velice složitá a mnoho z nás ji v zásadě podceňuje. Říkáte si, co je na hře s čísly v jednom účetním programu tak složitého. Dokonce máte dojem, že pro své podnikání, ať už se jedná o živnost nebo velkou korporaci, dokážete vzorně vést účetní agendu sami. Jen si představte probírání nekonečné hromady dokladů, zdlouhavou komunikaci s úřady, uzávěrku DPH a to zdaleka není vše. V neposlední řadě musíte být stále ve střehu, zda dodržujete platný zákoník. Povinností je zde hned taková plejáda, že nejefektivnějším způsobem, jak se vyhnout chaosu a promrhaným investicím, je zavolat specialistu.

Při výběru musíme být důslední

Pokud přišla ta pravá chvíle, kdy chcete svěřit účetnictví externí osobě, musíte být při výběru maximálně pečliví. Neuvážené rozhodnutí vás může v podniku připravit o spoustu peněz, navíc zde hraje svou roli také předání interních informací. Klíčovým faktorem je velikost samotné firmy. Vedení účetnictví s.r.o., tedy společností s ručením omezeným, se diametrálně liší od účetnictví, které mají povinnost vést živnostníci. Již od těch menších je vhodné mít jak účetního, který samostatně povede účetní agendu a na konci roku provede účetní závěrku, tak daňového poradce, jenž se ve své působnosti zaměří na daňová přiznání. Pokud však nepatříte mezi fanoušky této varianty, můžete se spolehnout na specialisty zastřešené renomovanou účetní společností, která vám poskytne kompletní servis.

Svěřte své povinnosti profesionálům

Výhod, které plynou z vedení účetnictví a daňové evidence profesionální společností, je hned několik. V prvé řadě nemusíte zaměstnávat další osoby, zařizovat jim kancelář a kupovat drahý účetní software. To vše dostanete v balíčku objednaných služeb, čímž odpadá řada poměrně náročných starostí. V účetní firmě se svěřujete specialistům, kteří se postarají jak o vedení firemního účetnictví, tak o personální agendu nebo audit. Zaručují také aktuální orientaci v zákonech. Pokud budete jmenovat jednu z vašich nejméně oblíbených pracovních činností, jistě narazíte na dlouhé vyřizování na úřadech. I to za vás společnost ráda převezme a vám nezbude, než-li na pravidelných schůzkách poslouchat výsledky svého hospodaření společně s řadou splněných úkolů, kterých jste byli ušetřeni. Nespornou výhodou účetních firem je jejich pojištění proti vzniklým škodám, čímž se vystavujete minimálnímu riziku.

Pokud jste přesvědčeni, že tyto výhody jsou pro vaše podnikání to pravé, svěřte své účetnictví a daňovou evidenci léty prověřené společnosti.

Podobné články