Pravidla odpovědného zadlužování

Požádat o půjčku může v dnešní době opravdu každý. Není to nic, za co bychom se měli stydět. Ať už si půjčujete na bydlení nebo žádáte o osobní půjčku z důvodu, že si chcete koupit automobil nebo nový spotřebič do domácnosti, je třeba dodržovat několik pravidel odpovědného zadlužování. Jaká pravidla to jsou?

Nepůjčuji si na zbytečnosti

Na co si vlastně půjčujete? To je otázka, kterou je třeba si zodpovědět. Prvním pravidlem odpovědného zadlužování je, že si člověk nepůjčuje na zbytečnosti, ale jen na to, co opravdu nutně potřebuje. Je něco jiného něco chtít a něco nutně potřebovat. O osobní půjčku si proto požádejte až ve chvíli, kdy budete danou věc opravdu nutně potřebovat.

Nejsem unáhlený a zbrklý

Když žádáte o půjčku, měli byste to mít moc dobře promyšlené. Není dobré být unáhlený nebo zbrklý, to se obvykle nevyplácí. Při hledání vhodného úvěru pátrejte na internetu, srovnávejte si půjčky a nevkládejte se do rukou prvního poskytovatele půjček, který vám nabídne, že vás spasí. Pokud nechcete dlouho pátrat na internetu po půjčce, doporučujeme požádat o půjčku PROFI CREDIT.

Nepodepisuji neznámé a nepročtené

Každý člověk si musí smlouvu, kterou se chystá podepsat, také přečíst. Podepisovat neznámé a nepročtené je to nejhorší, co člověk může při zřizování půjčky udělat. Zadlužujte se opravdu odpovědně, pročtěte si smlouvy i úvěrové podmínky, nezapomeňte si pročíst věci pod čarou a malým písmem, v nichž se skrývá nejvíce zádrhelů a nesmyslných poplatků.

Nepůjčuji si na půjčku

Mnozí lidé se dostávají do dluhové pasti, ze které se jen těžko lze dostat ven, tak, že si půjčují na půjčku. Jenže půjčit si proto, abychom splatili jiný úvěr, není cesta z dluhové pasti. Pokud si jednou půjčíme na splacení jiného úvěru, uděláme to bezesporu ještě v budoucnu několikrát.

Podobné články