Příprava psa nebo kočky na výstavu zahrnuje i správnou péči o srst

Příprava srsti patří k nejdůležitějším krokům před výstavou. Máme-li kvalitní zvíře ve skvělé výstavní kondici, ale zanedbáme úpravu zevnějšku, vyjde všechna práce vniveč. U některých plemen psů je úprava srsti náročnější, u jiných méně, dbát se na ni ale musí vždy. Zkušení vystavovatelé již vědí, co vše je čeká, a také je jim jasné, že bez profesionálních produktů profesionální příprava srsti před výstavou zkrátka nepůjde.

Bez úpravy srsti to zkrátka nejde

I krásné, typově téměř dokonalé zvíře, bude mít šanci na dobré hodnocení a umístění menší, pokud jeho srst důkladně nepřipravíme. Kromě správného střihu a délky srsti je důležitá její kvalita a čistota. Jak dosáhnout co nejlepšího výsledku s co nejmenší námahou? Vyzkoušejte špičkové výrobky značky GROOMER´S GOOP pro úpravu srsti psů nebo koček.

Odstranění nečistot snadno a rychle

Prvním krokem je zbavit kožíšek zvířete největších nečistot. K odstranění mastnoty ze srsti a různých skvrn skvěle poslouží čisticí krém nebo čisticí pasta GROOMER´S GOOP, které se nanášejí na suchou srst. Přípravek se vetře do srsti, zejména na problematická místa, nechá určitou dobu působit a poté důkladně vymyje vodou, dokud není odtékající voda úplně čirá. Následuje běžné mytí srsti šamponem a nezapomeňte ani na kondicionér.

Finální úpravy budou hračka

Práci se srstí a profesionální přípravu srsti před výstavou usnadní různé vychytávky. Nesmývatelný kondicionér ve spreji s pumpičkou se jednoduše nanáší, srst je po něm hebká a jemná, pokožka vyživená. Je také skvělý pro usnadnění vyčesávání zacuchané srsti, takže se vyplatí jej mít vždy doma, pokud máte psa s delšími chlupy. Pomocníkem na cesty a také pro poslední úpravy před výstavou jsou speciální vlhčené ubrousky. Využijete je také, pokud nemůžete psa vykoupat, například při nemoci. Lesk a zářivější vzhled, spolu s hydratací pokožky, dodá osvěžovač srsti. Ten stačí nanést a pročesat.

S inovativními výrobky GROOMER´S GOOP je péče o srst mnohem méně náročná a výsledek je skvělý. Pomohou vám s finální úpravou vašeho šampiona i s běžnou údržbou srsti a kůže zvířete mezi výstavami.

Podobné články