Víte, jakou péči věnovat koncovým měrkám?

V řemeslných dílnách i strojírenských podnicích se velice často používají koncové měrky, které můžete znát i jako Johanssonovy měrky, tedy podle jejich vynálezce. Pokud se na dané nástroje podíváte, připomínají ocelové či keramické destičky, respektive hranoly. Použití takových pomocníků je naprosto jednoduché, protože se jedná v podstatě o stupnice určité veličiny. V následujících řádcích vám prozradíme, kdy se bez koncových měrek jednoznačně neobejdete a v jakém obchodě je zakoupíte.

Koncové měrky a jejich údržba

Pokud si tedy zakoupíte sady koncových měrek, je potřeba dodržovat několik základních pravidel, aby nástroje fungovaly tak, jak mají. Prvně je důležité provést odborné očištění, aby na měrkách nebyly zbytky konzervačních prostředků. Funkční plochy čistěte lékařským benzínem, ovšem vyhněte se éteru či petroleji. Koncové měrky by neměly přijít ani do kontaktu s kapalinami organického původu.

Dávejte si pozor na to, aby koncové měrky nebyly nijak poškozené, protože by potom špatně fungovaly. Jakmile se na nich objeví koroze, rýha či jakýkoliv vryp, není možné je zkalibrovat, a proto se potom vyřazují. Měření by totiž nebylo vůbec přesné.

Kde koncové měrky zakoupit?

Jestliže hledáte prodejce koncových měrek, ale i dalších měřidel a kalibrů, podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti Michovský – TOOLS s.r.o., která je specialistou na tuto oblast. Vybrat si můžete z široké škály kontrolních kalibrů a měrek. Kalibry jsou k dispozici pro všechny typy závitů, zároveň nechybí ani trny pro vnitřní závity či kroužky pro vnější závity.

Velkou výhodou je, že uvedená firma má všechny nabízené produkty skladem, tudíž na dodání nemusíte čekat několik týdnů. Garantuje také výhodnou cenu nabízeného sortimentu. Stačí si jen vybrat.

Podobné články