Pro vaše maximální pohodlí: Jak fungují moduly vzdáleného odpočtu elektroměrů?

Také vás trápí rostoucí ceny za energie? Pak o nich mějte maximální přehled a korigujte jejich spotřebu. Dnes máte díky moderním technologiím výhodu, že můžete kontrolovat prakticky nepřetržitě spotřebu energií, a případně se přizpůsobit stavu. Poslouží vám moduly vzdáleného odpočtu elektroměrů. A nejen jich.

Proč si pořídit modul vzdáleného odpočtu elektroměrů?

Moduly vzdáleného odpočtu se mohou týkat elektřiny, vody i plynu. Dnes je palčivá zejména elektřina, proto se zaměříme na modul vzdáleného odpočtu elektroměrů. K čemu je dobrý? Jedná se o zařízení, která umožňují bezkontaktní a pravidelný sběr údajů o spotřebě. Získaná data se pošlou do systému, který je vyhodnotí, a vy si zkontrolujete analýzu klidně i na dálku. Menší spotřeba vás asi trápit nebude, i když to pro vás může být signál, že něco nefunguje. Vyšší spotřeba naopak může signalizovat, že jste něco nechali omylem zapnuté. U technologií je výhoda, že se eliminují i chyby, jež vznikají při manuální manipulaci. Takže získáte nezkreslená data. Díky dálkovým odpočtům se ušetří na ručním odečítání elektroměrů, vodoměrů i plynoměrů, jelikož se jimi nezatěžují zaměstnanci, kteří obcházejí dotyčné objekty.

Elmik.cz – specialista na smart city

Hledáte přesně takové chytré technologie? Pak se obraťte na společnost Elmik.cz, jež má dlouholetou tradici v oboru. Začala ve sféře rozhlasových systémů, nabízí velkoobchod a maloobchod s ozvučovací technikou, poskytnou vám kompletní servis, od poradenství, přes projekty a dodání až po instalaci systémů. Zabývají se i problematikou tzv. smart city. Jedná se o chytrou obec nebo město. Zkrátka tak, jak můžete na dálku ovládat domácnost, lze řídit i město. Stačí mít mobilní zařízení (telefon, tablet atd.), aplikaci a s ní lze korigovat veřejné osvětlení, hlídat právě zmíněné měřiče spotřeby elektřiny, vody či plynu, rovněž takto můžete zajistit bezpečnost obyvatelům obce, měřit hluk atd.

Podobné články