Kam v létě na dovolenou? Makarská si vás podmaní po všech stránkách

Pokud se chystáte na dovolenou v Chorvatsku, potom vás zřejmě zajímá Dalmácie, a především město zvané Makarská. Jedná se o půvabné město, kde se dotýkají Jaderské moře a pohoří Biokovo. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno během jednoho týdne zažijete.

dovolené Chorvatsko je stále obrovský zájem, přičemž někteří navštěvují danou zemi každoročně.


 

Makarská je nádherná

Makarská je město plné historie a nádherné přírody. Každý si tu najde něco pro sebe, ať už patříte mezi milovníky outdoorových aktivit, nebo hledáte nová dobrodružství.

Jestliže vás láká kromě koupání v moři i horská turistika, pak vás nadchne pohoří Biokovo. Pohoří se táhne přibližně 100 kilometrů a je plné zajímavých míst. Část pohoří nad Makarskou je přírodním parkem a nejvyšší vrchol tohoto pohoří se taktéž tyčí právě nad Makarskou.

Biokovo nejenže prozkoumáte pěšky, ale klidně ho projedete autem. V případě, že se rozhodnete pro pěší turistiku, máte k dispozici hned několik tras pro výšlap, přičemž některé začínají přímo v Makarské a jiné v okolních místech.

Makarská riviéra a Jaderské moře

Pokud se rozhodnete navštívit Makarskou, pravděpodobně to děláte i částečně kvůli samotnému pobřeží a krásným oblázkům, které jste viděli někde na fotkách. Makarská riviéra je úsek začínající ve Vruji a končící v Gradaci. Riviéra je plná nádherných pláží různých typů.

Makarská riviéra si vás zkrátka podmaní po všech stránkách. Jestli vyrazíte vlastním autem, rozhodně si udělejte výlety a poznejte kus Chorvatska.

Je ve vašem hledáčku apartmán Chorvatsko last minute? V takovém případě nahlédněte na stránku Hrvaska.net, kde najdete celou řadu ubytovacích možností, a to nejen v Makarské. Láká vás spíše Baška Voda? Split? Nebo plánujete zůstat spíše na Istrii?

Podobné články