Proč je biokosmetika lepší?

Trend bio pronikl do mnoha oblastí našeho života, především do potravin a kosmetiky. Jak poznáte skutečně kvalitní výrobky a proč se vyplatí koupit si něco od maloprodejců?

Jak poznáte biokosmetiku?

Jelikož se firmy dnes předhání počtem různých razítek a certifikací, je dobré si nastudovat, jaká osvědčení o kvalitě výrobku mají skutečně váhu. Bio původ je jasně specifikovaný, proto jej nelze obejít. Pozor si však dejte na označení „přírodní produkt“. Zde nejsou jasně stanovena pravidla a někdy stačí, když se ve zboží bude nacházet pouze nějaké množství přírodních surovin. To se však nevylučuje i s obsahem umělých látek či třeba testováním na zvířatech. A co vám přináší ona biokosmetika? Návrat k přírodě. Mažete se a čistíte pleť přírodními prvky, které vám nemohou škodit, pokud nemáte na něco alergii. Skrze pokožku vpravujete do těla jen to nejlepší, žádné chemikálie. Dochází k souznění, harmonizaci a tím pádem i zklidnění a pěstění o pleť.

Kvalitní biokosmetika od našich prodejců

Jak poznáte kvalitu? Jistým vodítkem je malovýroba. Když si vezmete zboží od velkých firem, zjistíte, že je nemožné v sériové produkci vymyslet způsob, jak se mazlit s každým výrobkem zvlášť, a tím mu dát nejlepší péči. Továrny, stroje a velký počet pracovníků něco stojí, takže se musí vyrobit hodně artiklů za přijatelnou cenu, aby se toto všechno uživilo. Je tak nemožné, aby byly výrobky bez umělých konzervantů, o ohleduplnosti k prostředí bychom také mohli polemizovat. Najděte si zkrátka třeba ekokrámek, kde objevíte poklady naší produkce. Podpoříte ty, kterým záleží na kvalitě a ohleduplnosti k přírodě. Přírodní výrobky jsou voňavé, nijak násilné, jako jsou parfemace právě z velkovýroby.

Královstvím je obchůdek Ekokočka, kde je na pár metrů čtverečních kosmetika jako krémy, mastičky, mléka, mýdla, olejíčky i potřeby pro domácnost. Sama paní majitelka osobně dohlíží na to, aby produkty byly bio, vybírá si české producenty, kteří vytváří maximální kvalitu. Vybrat si můžete osobně ve Vsetíně nebo pohodlně na e-shopu, kdy vám zboží přijde přes Zásilkovnu.

Podobné články