Proč je italské víno podle mnoha znalců nejlepší?

Itálie je zemí s bohatou historickou tradicí, nachází se zde nenahraditelné šperky architektury a přírody. Jenomže tento jihoevropský stát patří rovněž k předním producentům vína.

Když se řekne Itálie, tak si každý z nás představí zlatavé písečné pláže, modré nebe nad hlavou a římské klenoty historie. Pokud patříte k milovníkům vína, tak budete milovat Itálii mnohem více. Krajina mnoha regionů vytváří ideální podmínky pro pěstování vinné révy. Dalo by se říci, že jsou vinařské oblasti historicky nejstarší, tudíž i nejcennější. Pakliže si zakoupíte víno z Toskánska, Lacia, Puglie nebo Sicílie, můžete si být jistí jeho kvalitou.

Historie mluví sama za sebe

Italská vína se pěstují ve vinařských oblastech, kterých je požehnaně. Kdo jednou ochutnal tamější mok, potvrdí, že je nejlepší červené víno právě z tohoto jihoevropského státu. Za vše mluví i statistiky, protože produkce italských vín tvoří v celosvětovém měřítku 19 % a jsou dokonce vyhledávanější než vína z Francie a Španělska. Určitě vás bude zajímat, že Italové v roce 2018 zkonzumovali téměř 44 litrů na obyvatele.

K nejoblíbenějším patří červené víno

Jen si představte, že existuje více než 1000 odrůd vinné révy rodu Vitis vinifera, v tomto ohledu je Itálie špičkou a žádný jiný stát se jí nevyrovná. Díky tomu si můžete vychutnat vína s nezaměnitelnou individuální chutí. K nejčastějším odrůdám patří kultivary Sangiovese, Barbera, Teroldego a Refosco.

Střídmá konzumace je výhra v loterii

Podívejte se na nabídku společnosti Vinodoc.cz, kde si můžete objednat nejen nejlepší červená vína z Itálie. V e-shopu najdete produkty, které naladí vaše chuťové pohárky. Patříte-li k občasným konzumentům červeného vína, oceníte jeho zdravotní benefity, protože podporuje zdraví cév, zajišťuje lepší průtok krve a odbourává deprese.

Podobné články