Co je alkalická voda

Alkalická voda je speciálně upravený nápoj, který se stará o hydrataci našeho organismu, ale také o snížení pH v našem těle. Proč je snížení kyselosti organismu vlastně potřebné a jak si alkalickou vodu připravit. 

Když se daří předcházet nemocem

Alkalická minerální voda má jednu velkou výhodu. Právě s její pomocí se vám může podařit podstatně snížit kyselost ve svém organismu. Výsledek? Nižší riziko vzniku civilizačních onemocnění. Uvádí se, že až stovka nemocí a zdravotních potíží vzniká prvotně tak, že je v těle přebytek volných radikálů. Ty se tvoří pouze v kyselém prostředí. Alkalická ionizovaná voda snižuje kyselost v organismu. 

Jak si vodu vyrobit

K výrobě zásadité vody vám postačí generátor vodíkové vody. Jedná se o přístroj, který můžete mít na své kuchyňské lince, v kanceláři, nebo kdekoliv na cestách. Po celou dobu máte jistotu, že konzumujete pouze zdravou a nezávadnou vodu. Navíc má tato voda ještě příjemné hydratační schopnosti. 

Šestkrát vyšší hydratace

Alkalická ionizovaná voda má až šestkrát vyšší schopnost hydratace než klasická voda. Je to dáno tím, že mnohem snadněji prostupuje buňkami a stará se o jejich výživu. Nemusíte tak vypít tak velké množství vody, abyste byli hydratovaní. Tato schopnost ionizované vody je užitečná zejména v době rekonvalescence, kdy se nám ještě nedaří přijímat vysoké množství tekutin. 

Zásadité prostředí potřebujeme

Alkalická voda dokáže v organismu nastolit zásadité prostředí. To nezbytně potřebujeme proto, abychom mohli ochránit naše tělo před působením volných radikálů. Tyto látky vznikají v našem těle zejména v kyselém prostředí a stojí za vznikem až stovky onemocnění. Na počátku rakoviny, Alzheimerovy choroby, dny nebo chronických bolestivých stavů mnohdy stojí právě volné radikály. Jejich odstranění z těla vede k rovnováze a ke zdraví. 

Alkalická voda má pro náš organismus mnoho příznivých užitků.

Podobné články