Jaká zdravá výživa je nejlepší?

Potřebujete zhubnout? Trápí vás cukrovka? Pokud jste se rozhodli změnit životní styl, vylepšit si figuru, bez změny jídelníčku to nepůjde. I kdybyste v tělocvičně spali, ale v jídle byste se nijak neomezovali, na vaší postavě to bude znát. A projeví se i na zdraví.

Zdravá výživa – čekankové sladidlo

Jestli chcete shodit nějaké pár kilo, vezměte si příklad z různých dietních plánů. Ideální je stravovací režim pro cukrovkáře. Vysypte bílé zlo v prášku, tedy klasický cukr a vsaďte na umělá sladidla a DIA sladkosti. Nepoznáte, že je mezi tím rozdíl. Důležitá je i pestrost jídelníčku, se „zdravým“ cukrem můžete i experimentovat. Znáte čekankové sladidlo? Jde o jinou variaci slazení, stejně jako je například stéviové sladidlo. A co čekankový sirup? Můžete jím dosladit zálivky do salátu, udělat si klasickou šťávu, skvělý je i do čajů. Místo javorového sirupu se dá použít i na lívance. Někdo se dietního jídla obává i proto, že mu nebude chutnat, ale věřte, že když si vytvoříte pestrý jídelníček, ochutnáte něco nového a zdravá výživa vás dostane.

Dieta – protein i low carb tyčinky

S hubnutím souvisí i cvičení, proto je dobré myslet i na potraviny, po kterých se nejen netloustne, ale ještě podpoří stavbu svalů. Na to je super protein. A kdyby vás honila mlsná, místo čokoládové tabulky je lepší low carb tyčinka, jež je výživnější než klasická sladkost. A také máte rádi tu čokoládovou pomazánku? Nebo arašídové máslo? Lepší je zdravější ořechový krém. Když si ráno dáte sladkou snídani, k tomu trochu té energetické kávoviny, budete mít sílu na celý den. Chybí vám ještě něco? Vitamíny, různé látky pro imunitu, omlazení i energii, pak vsaďte na přírodní doplňky stravy. A na závěr doporučení. Vždy je lepší, když si připravujete vlastní jídlo. Nemáme na mysli klasické hotové jídlo, ale třeba i pečivo. Není problém si sehnat chlebové směsi, z nichž budete mít kvalitní pečivo.

Podobné články