Party stan se hodí nejen na zahradu

Zahradu si můžeme vybavit všelijakými doplňky. Nějaká forma zastřešení patří mezi ty nejběžnější. Většinou se jedná o konstrukce typu pergola či altán.

Ty jsou sice po všech stránkách velice kvalitní, na druhou stranu i docela drahé. Kdo má hluboko do kapsy, zvolí obvykle něco finančně méně náročného, třeba party stan.

Chrání i záda a boky

Cena je samozřejmě tím nejpádnějším argumentem pro koupi party stanu, avšak nikoliv tím jediným. Na rozdíl od konkurenčních produktů mají tyto stany nejen střechu, ale také stěny. Ty dokáží zadržet jak slabší vítr, tak i boční déšť a v neposlední řadě také otravné sluneční paprsky.

Party stany, stejně jako klasické modely, se musí dostatečně ukotvit do země. V opačném případě nemusí vydržet dlouho na místě. Stačí, aby přišla vichřice, a je po stanu.

Který model zvolit?

Neexistuje pouze jeden jediný druh party stanu. Zájemci dnes mají samozřejmě na výběr. Jednotlivé verze se od sebe odlišují jak barevně, tak i co se tvaru půdorysu týče. Standardem jsou v tomto odvětví obdélníkový a čtvercový tvar.

Rozdíly existují i v materiálu. Tkanina je z pochopitelných důvodů vždy nepromokavá, a to jak na střeše, tak i v rámci stěn. Obdobně důležitá je ale i konstrukce. Pro tu se používají hlavně hliník a ocel.

Hliníkové modely jsou o něco dražší. Vyšší cena je však vykoupena nižší hmotností. Navíc je hliník i mnohem odolnější proti korozi. Ocel je na druhou stranu docela těžká a zároveň si příliš netyká s vodou. Proto je chráněna speciálním nátěrem. Ten se však dá relativně snadno mechanicky odstranit. Z toho důvodu je vždy lepší preferovat hliníkové party stany.

Další možnosti využití

Party stany nenajdeme pouze na zahradě. Často se s nimi můžeme setkat například v rámci různých slavností, veletrhů či meetingů. Takovýto reklamní stánek, respektive prodejní stánek se dá snadno a rychle rozložit i složit. Navíc se bez potíží vejde do kufru osobního auta.

Podobné články