Proč dát přednost elektronickým cigaretám před klasikou?

Kouření tabákových produktů bylo v našich zemích vždy velmi oblíbenou činností, kterou se člověk většinou začal zabývat ještě v době své puberty. Jedná se však o nebezpečný koníček, a proto se vyplatí s ním co nejdříve skoncovat.

Kdo však touží po tom svému tělu dodávat nikotin i nadále, může to dělat mnohem sofistikovanější a zdravější formou, a sice pomocí elektronických cigaret.

Žádné toxické látky

Cigarety jsou relativně zdravé, dokud se tedy nezapálí. Hořící tabák je totiž tím největším problémem. Během jeho hoření se totiž generuje kouř nejen s nikotinem, ale i s dalšími toxiny typu dehet a benzen. Konkrétně tyto látky se uchytávají na průduškách a plicích a postupem času je pomalu likvidují.

Elektronické cigarety neobsahují žádný tabák, který by se musel zapalovat. Disponují jen malými náplněmi, jež stačí pouze zlehka zahřát. Dým z e-cigaret tudíž není tak škodlivý jako v případě tradičního kuřiva.

Vapovat lze leckde

Kouření není škodlivé pouze pro samotného kuřáka, ale i pro jeho okolí. Z toho důvodu se dnes již nemůže inhalovat tabákový dým v hospodách, na zastávkách MHD či třeba v zoologických zahradách.

Dým z elektronických cigaret blízkému okolí nevadí ani ho neohrožuje, takže se dá vapovat takřka všude. Ovšem i v tomto případě existují místa, kde by měla zůstat elektronická cigareta vypnutá. Mezi ty se řadí kupříkladu kina, divadla nebo letadla.

Dobrá cena

Existuje už opravdu velké množství kuřáků, kteří přešli na elektronickou alternativu. Ti, kteří se tomu stále vzpírají, mají problém hlavně s cenou e-cigaret. Ty klasické s vyměnitelnými náplněmi jsou opravdu docela drahé, nicméně jde o jednorázovou investici. Pak už se dokupují jen náplně.

Kdo však chce chuť elektronických cigaret pouze jednorázově ochutnat, nebude si kvůli tomu kupovat přístroj za pětistovku. V takovém případě je mnohem ekonomičtější sáhnout po jednorázové elektronické cigaretě Elf bar.

Stojí podobné peníze jako balíček běžných cigaret a poskytuje i prakticky stejné množství potáhnutí. Jakmile náplň dojde, elektronická cigareta Elf bar se prostě vyhodí do koše.

Podobné články