Mitragyna speciosa: Přírodní lék na řadu zdravotních neduhů

Kratom je thajský název rostliny Mitragyna speciosa. Jedná se o tropický strom, který roste v Indočíně a jihovýchodní Asii. Líbí se mu především v tropických deštných a bažinatých lesích. Tradičně se ze sušených listů vyrábí povzbuzující a léčivý prostředek.

Co všechno kratom obsahuje

Ačkoliv v Asii je kratom známý už odnepaměti, první písemnou zmínku o rostlině máme teprve z 30. let 19. století. Do většího povědomí se díky obsahu účinných látek dostal až v 60. letech minulého století, kdy byla objasněna chemická struktura mitragyninu. V rostlině Mitragyna speciosa se nachází na 40 různých látek ze skupiny alkaloidů, přičemž jejich složení kolísá v závislosti na stáří a původu rostliny.

K čemu se kratom využívá

Zlatý kratom je možná znám studentům, kterým pomáhá při soustředění se během učení na zkoušky. Pomáhá zbavovat stresu, když člověk prožívá psychicky náročné období. Kratom bystří mysl, odbourává únavu. Své místo má také v medicíně, a to jako silné analgetikum. Tlumí totiž bolesti a pomáhá léčit deprese. Záleží na dávkování. Menší dávky kratomu působí stimulačně, při užití větších dávek se objevuje euforie a sedativní účinky. Jedná se tedy o přírodní alternativu k mnoha lékům.

Kratom World je tu pro vás

V tuzemsku je možné kratom koupit i prostřednictvím internetového obchodu Kratom World, který se na jeho prodej specializuje. Nabízí kvalitní produkt ze Západního Kalimantanu, který je sušený a drcený v co nejlepších podmínkách. Zákazník tak získá výrobek, který mu společně se zdravým životním stylem pomůže udržovat organismus ve výborné fyzické a psychické kondici.

Kvalitu prodávaného produktu e-shop nechává pečlivě testovat laboratořemi Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Na základě rozboru je známé přesné procentuální množství alkaloidů a obsah živých nebo neživých plísní.

Podobné články