Degustujte Itálii se sklenkou vína

Byli jste někdy v Itálii? Pak jistě víte, že je to jednak země s krásnými plážemi, mořem, přírodou, památkami, ale kromě nich si vychutnáte i gurmánské požitky. Mezi ně patří samozřejmě vynikající pasta a nesmí chybět víno. A na něj se právě zaměříme.

Jaká jsou italská luxusní vína?

Vína se produkují ve všech regionech Itálie. Jednak to domorodce baví, a také je k tomu italská půda příznivá. Pro zajímavost, Italové ročně vypijí průměrně asi 44 litru na obyvatele, italská vína představují až čtvrtinu světové produkce tohoto moku. Víno zde má takovou tradici, že tu dokonce mají vinařské zákony, kdy ty první vytvořili staří Římané. Centrum je Toskánsko, které spolu s Piemontem a Venetem vytváří základy italského vinařství. Máte tak jistotu, že produkce je lety prověřená. Víte například, že luxusní vína jsou mnohdy pojmenovaná po místě, kde se rodí? Takové Prosecco, šumivé víno, je odvozeno od názvu malé vesničky nedaleko Terstu. A Italové jsou na něj hrdí. Co je pro Francouze šampaňské, znamení pro Italy Prosecco.

Obdarujte blízké vínem od VinoDoc

Pokud máte zájem o kvalitní víno, obraťte se na kvalitního prodejce. Takovým je eshop VinoDoc, kde je bohaté portfolio vín z Itálie. Majitelé jej sestavili z tisíců vzorků a stále jej doplňují. Majitelé tyto nápoje sami ochutnávají na vinařských veletrzích, výstavách a v rámci návštěv samotných vinařství, kdy tak z Itálie přivážejí to nejlepší. VinoDoc zastupuje 60 vinařství a řadí se tím mezi špičku online specialistů na italská vína u nás. Můžete si zde vybrat něco pro sebe, své blízké, kolegy, obchodní partnery a je jedno, jestli jsou laici nebo zkušení degustátoři. A pokud si zamilujete vína, pak musíte ochutnat i další dobroty z Itálie jako extra panenský olivový olej a balzámové octy, které jsou v nabídce eshopu.

Podobné články