Jaké skutečnosti snižují prodejní cenu vozidla?

Potřebujete prodat své auto? Jistě byste za něj rádi dostali co nejvyšší cenu. Pokud si ale nepohlídáte základní atributy, můžete za něj dostat až několik desítek tisíc méně. Co snižuje cenu při prodeji? 

Nevyberete si správnou volbu prodeje

Zde se může prodejní cena lišit i o několik desítek tisíc korun. Výkup aut vám nabídne nejvyšší možnou cenu, zároveň vám vyplatí částku okamžitě na váš účet. Výkup auta tedy pracuje i s faktorem času – na nic nečekáte, finance ihned použijete pro další potřebu. 

Jiné formy prodeje mají svá úskalí, jelikož do nich zasahuje právě faktor času. Za prodej svépomocí nedostanete tak vysokou částku, zároveň musíte počítat s tím, že se budete po několik dnů muset věnovat případným zájemcům. Ti se samozřejmě budou snažit co nejvíce snížit cenu vašeho vozu a hledat na něm chyby. 

O autu nic neuvedete

Když do inzerátu uvedete pouze rok výroby, počet ujetých kilometrů a číslo VIN kódu, bude to málo. Nachystejte se na to, že ať již budete prodávat své auto kamkoliv, prodejní inzerát by měl vypadat dobře. Uveďte všechny věci, které jsou zde navíc. Tažné zařízení, kožené sedačky, xenonová světla, litá kola, vše je potřeba uvést. Samozřejmě nezapomeňte uvést pravidelné servisování vozidla a údaje o posledních výměnách komponentů. Vyčerpávající inzerát je přesně to, co nabídne maximum informací. 

Snížení ceny vozidla

Obecně se snižuje cena, kterou za vozidlo dostanete, například v případě, že je auto přelakované. Evokuje to totiž pocit, že se něco snažíte skrýt. Současně také neuvedení závad na vozidle snižuje cenu a hodnověrnost prodejce. Skutečný stav auta by měl odpovídat tomu, co je uvedeno v inzerátu. 

Prodej vozidla bude snadnější, když se na něj připravíte. Nafoťte auto v přírodě v době, kdy bude mít vyčištěný interiér a nablýskaný lak. Snažte se působit reprezentativně.

Podobné články