Parkování v Praze: bez stresu a pod kontrolou

Parkování v centru prakticky každého města bývá více než stresující. Nedostatek parkovacích míst, kde byste mohli zaparkovat pohodlně, pak o to více trápí hlavní město, které musí čelit turistickému boomu. Není se tak čemu divit, že jednotlivé pražské části zavedly takzvaná přenosná parkovací oprávnění na modré zóny, které se často označují také jako residenční. Poznáte je tak, že jsou značeny právě modrou barvou. Elektronickou kontrolu parkovacích oprávnění a stání vozidel pravidelně provádí společnost ELTODO a také policie.

Bezpečné stání na modrých i fialových zónách

Pomocí chytrého webového portálu https://www.parkingcard.cz/ můžete parkovat bez rizika pokuty. Stačí si jednoduše vybrat, kde přesně chcete parkovat a v jakém časovém horizontu. Parkování je takto možné vyřešit i na několik dní, třeba pokud jste v Praze na výletě za poznáním památek, prodlouženém víkendu či odsud cestujete na dovolenou. Výhodou je, že webový portál https://www.parkingcard.cz/ funguje i pro vozidla se zahraniční registrační značkou, je tedy jedno, z jaké země auto pochází a na vás pak zůstává vybrat si z volných míst v modrých zónách. Pokud máte zaplaceno parkování, můžete ho samozřejmě sdílet. Výše zmiňované webové stránky s chytrým systémem parkování tak stále častěji využívají zahraniční turisté, kteří stejně jako místní nechtějí řešit parkovací místa s často nefunkčními automaty, aniž by se museli bát pokuty. A pokud byste přeci jen při zaplaceném parkování omylem dostali pokutu, firma za vás zaplatí náklady spojené s parkováním i odtahem vozidla.

Jednoduše online

Nespornou výhodou je, že se zbavíte starostí s drobnými mincemi, které byste museli vložit do parkovacích automatů. Navíc si můžete zvolit tarif pro pohodlné parkování v rezidenčních zónách již od šesti hodin. Stačí si vybrat ulici a užívat si parkování, přičemž platíte jen za parkování v rámci celé rezidenční zóny dané městské části hlavního města. Mezi nejvytíženější pražské oblasti patří přirozeně centrum, tedy Praha 1, ale velké popularity se těší i Praha 3, kde najdete Vinohrady, Žižkov a Strašnice, nebo Praha 5 s Prokopským údolím a Žlutými lázněmi.

Podobné články