Zastřešení na zahradě může mít více podob

Vybudovat si u domu venkovní posezení se vyplatí víceméně vždy. A je docela jedno, jakou formu bude mít.

Důležité ovšem je, aby se jednalo o zastřešený prostor. V opačném případě se počet dní, kdy bude možné venkovní posezení využívat, razantně sníží. Venku totiž nebývá pořád krásně.

Dívat se jen na cenu není rozumné

Jsme Češi, a proto je pro nás cena svatá. Nemusí to ovšem platit vždy. Hlavně při výběru zahradního zastřešení je lepší se trochu plácnout přes kapsu a pořídit si něco kvalitnějšího. Samozřejmě, že i některé levné možnosti jsou snesitelné, třeba takový party stan, nicméně levný slunečník či natažená nepromokavá plachta by neměly být nikdy variantou.

Slunečníky jsou totiž vhodné pouze jako kryt proti slunečním paprskům, nikoliv však vůči dešti. A nepromokavá plachta je vyloženě výstřel mimo terč. Nejenže je něco takového vrcholně nevkusné, ale zároveň i nepraktické. Stačí trochu silnější vítr a je po střeše.

Kdo bude nad zastřešením terasy alespoň trochu přemýšlet, jistě zjistí, že existují relevantní možnosti, které nejsou ani nevkusné, ani příliš drahé.

Pergola a altán

Asi tou nejlepší možnou volbou jsou pergola a altán. Pergola je tvořena střechou a jednoduchou konstrukcí. Ta může fungovat samostatně, ale i jako součást domu. A právě tento druh pergol je vhodný pro zastřešení terasy.

Kdo však touží mít posezení u bazénu nebo jinde dál od domu, ten může využít i zahradní altán. Některé modely mají dokonce i vlastní podlahu, což mnoho věcí usnadní. Na druhou stranu jsou tyto altány podstatně dražší než verze bez vlastního podloží.

Rychlá montáž

Při koupi altánu i pergoly je možné docela dost peněz ušetřit. Stačí si konstrukci smontovat svépomocí.

Pro někoho, kdo nemá zkušenosti s manuálními pracemi, se obvykle jedná o příliš těžký úkol, nicméně domácí kutilové by měli prefabrikované zastřešení dle přiloženého návodu složit během několika málo hodin. Dost samozřejmě záleží na množství pomocníků, respektive složitosti projektu.

Zdroj obrázku: www.pergola-drevena.cz

Podobné články