Jak správně vybrat záclony a závěsy

Dnešní doba je skvělá v tom, že nabízí obrovské množství produktů, které dokáží vyřešit spoustu problémů. Na druhou stranu ale platí, že čím víc možností máme, tím víc se v nich ztrácíme. Pokud zrovna řešíte zatemnění oken a nevíte, pro co konkrétně se rozhodnout, poradíme vám. Důležité je vědět, co od zatemnění oken přesně požadujete.

Ochrana soukromí i přes den

Pokud v oknech nemáte zhola nic, třeba z důvodu nového bydlení, je vaší primární potřebou okna zastínit tak, aby do nich nebylo vidět. V tom případě doporučujeme zvolit záclony a klidně jen poloprůsvitné závěsy. Hotové záclony se nabízí v nepřeberném množství a všechny mají jednu skvělou vlastnost – zabrání tomu, aby do oken bylo bylo vidět z venku. Pokud ale k večeru rozsvítíte, je potřeba přes ně zatáhnout závěsy. Na to vám klidně postačí ty poloprůsvitné.

Stínění z důvodu ostrého světla

Jestliže máte ložnici nebo dětský pokojíček situovaný na východní stranu, možná vás či vaše děti trápí ostré světlo v ranních hodinách. Nikdo se ráno nechce budit dřív, než je to opravdu nutné. Tady vám službu udělají zatemňovací závěsy. Zajistí dostatek tmy a vy si můžete v klidu pospat.

Jak oživit nudný interiér

Někteří z nás potřebují jen svému domovu dodat ten správný šmrnc. Na to je ideální nový bytový textil včetně povlečení a samozřejmě je jednou z možností pořídit moderní záclony a závěsy. Útulný domov dokáží spolehlivě vykouzlit hotové voálové záclony z jemné poloprůsvitné látky.

Perfektní službu vám prokáží také dekorační závěsy na okna, kterých se nabízí nepřeberné množství v různých motivech a délkách. Pro místnosti menších rozměrů volte raději závěsy světlejších odstínů, které dokáží prostor opticky zvětšit. V minimalisticky realizovaných interiérech zase vyniknou kontrastní barvy. Dětské i obývací pokoje snesou hravost a do ložnic se více hodí jemné a pastelové odstíny.

Podobné články