Nákup motorky jako riziková záležitost. Pozor na podvody

Rozhodli jste, že začnete jezdit aktivně na motorce? Láká vás ten adrenalin, který jízda na motorce slibuje? Pak je zapotřebí nejdříve tento mocný stroj koupit. Jenže právě při koupi motorky se můžete setkat s řadou podvodů. Ano, nejen ve světě automobilů, ale také ve světě motorek se můžete setkat s podvody, při kterých chce jen jedna strana vytěžit z té druhé. Pojďme si tedy říct, před čím být na pozoru při koupi samotné motorky, kterou kupujeme až po zakoupení opěrek na chopper.

Pozor na špatně provedené opravy

Při koupi motocyklu se snažte prvního majitele přesvědčit o tom, aby vám doložil, jaké opravy proběhly, respektive kdo za nimi stál a kdy. Počet nehod motorek je daleko vyšší než počet nehod osobních automobilů čili i míra možného poškození je u motorek daleko vyšší než u aut. 

I když se snažíte jezdit na motorce opravdu opatrně, přesto se může stát, že dojde k upadnutí nebo jinému typu nehody, což poté vede k opravám a ty nemusí být provedeny zrovna kvalitně. 

Skryté riziko špatně provedených rizik není to jediné

Nejsou to však jen špatně provedená rizika, která zde panují, ale nesmíme zapomenout také na případy, kdy došlo ke stočení kilometrů nebo nevyřešení bezpečnostních kontrol. Podle posledních statistik jsou toto věci, které si hlídáme při koupi auta, ale při koupi motocyklu na tyto věci zapomínáme. 

Nezapomínejte si tyto věci zkontrolovat i v případě, že si kupujete motocykl od známého. Ani nejlepší vztahy vám nezaručují, že bude obchod proveden se vší počestností.

Pozor na příliš nízké ceny

Alarmující pro vás mohou být až příliš nízké ceny. Důvod je prostý – nízká cena má zároveň něco schovat. Proto pokud je vám něco nabízeno a máte za to zaplatit daleko méně, než za co se prodávají jiné stroje podobného typu na trhu, zbystřete a kontrolu motocyklu proveďte ještě daleko důkladněji.

Podobné články