Co nesmí chybět v moderním obývacím pokoji

Zařizování interiéru je pro mnohé velmi náročné, pro jiné je to však procházka růžovým sadem. Do jaké kategorie se řadíte vy? Pokud jste spíše obyvatelem první strany barikády, poradíme vám, jak na takové zařizování moderního obývacího pokoje. Protože na zařízení této společenské místnosti v domě záleží. Tak vzhůru do toho!

Začínáme se správnými barvami

Když se přijde do obývacího pokoje, měla by na vás ze všeho nejdříve dýchnout příjemná atmosféra, která vás pohltí. A ta je tvořená nejen bytovými dekoracemi postavenými na dřevěných policových regálech, ale také tím, jak je obývací pokoj vymalován. 

Lidé si bohužel neuvědomují sílu barev a velmi často na zdi nanáší takové odstíny, které v nich vyvolávají jenom agresivitu nebo jiné negativní pocity. A to je velká škoda. Mnohem lépe bychom udělali, kdybychom se nad jednotlivými tóny hezky zamysleli a nakonec upřednostnili například zelenou, oranžovou nebo žlutou – přesně to jsou totiž odstíny, které do obýváku patří. Umí totiž podpořit kreativitu, produktivitu a také společenskou konverzaci, ke které v obývácích běžně dochází. 

Alternativa: Plastové regály

Dostatek pokojových rostlin je základ

Moderní obývací pokoje vyžadují, aby v nich bylo také živo. Nemusíte však mít v rohu místnosti živou kapelu, která vám bude vyhrávat při každé jedné návštěvě. Stačí, když do rohů nebo na police postavíte pokojové rostliny. 

Opět ohledně této bytové dekorace koluje domněnka, a sice že pokojové rostliny mají jen estetickou funkci. Není tomu tak. Jedná se o funkční prvek, který funguje podobně jako čistička vzduchu – efektivně chytá veškeré nečistoty z ovzduší a nedovoluje tak, aby se nám usadily například na plicích po vdechnutí. 

Není nad hřejivý bytový textil

Co vás na první pohled dokonale pohladí na duši je bytový textil. Povlaky na polštáře, ale také plédy jen tak přehozené přes postel jsou to, co by nemělo v žádném moderním obýváku chybět.

Podobné články