Jak vám může konferenční stolek usnadnit život?

Možná máte pocit, že konferenční stolky jsou zbytečným kusem nábytku, který jen zabírá místo nebo slouží jako odkladiště čehokoliv. Často se do něj vráží a k ničemu praktickému vlastní není. Nebo ano? Pojďme se podívat, jak vám může být konferenční stolek skvělým pomocníkem. 

Vytvoří příjemnou atmosféru

K praktické funkci stolečků se dostaneme. Možná jste si ale nikdy neuvědomili, že konferenční stolek může vykouzlit ležérní uvolněnou atmosféru a ovlivnit, jak se setkání vyvine, a v jakém duchu se ponese. Narozdíl od moderních jídelních stolů, které se v kancelářích či pracovnách mnohdy používají, působí stolky jemnějším a přátelštějším dojmem. 

Jsou praktické

Stolky seženeme v různých materiálech i tvarech. Útulnost do vaší pracovny může vnést dřevo, eleganci zase kov. Oba materiály se snadno udržují a jsou odolné, takže jim nevadí rozlitá káva. Některé typy stolků vám ulehčí přípravy na jednání díky zásuvkám pro ukládání dokumentů. Možná využijete i vestavěné kabely pro připojení počítače či dataprojektoru. Praktické jsou skládací stolky, které můžeme zasunout do sebe a v případě potřeby opět rozložit, čímž, šetříme prostor v místnosti. 

Nízký nebo vysoký? 

O celkovém dojmu konferenčního stolku někdy rozhodne jeho výška. Zatímco do klasické kanceláře se hodí stolky po stehna, do pracoven terapeutů se více hodí nižší stolečky. Jejich výhodou je možnost posadit se k nim přímo na zemi, což budí dojem neformálního a bezpečného prostoru. 

Nepřevrhne se?

Výhodou kvalitnější konferenčních stolků jsou pevné podnože (nosná část), které jsou kovové, a proto velmi stabilní. Pozor však dejte, o jaký typ ocele se jedná. Levnější varianty totiž mohou mít ocelovou konstrukci vyrobenou z dutého jaklu. Materiál je lehčí a levnější. Stabilita stolku však nemusí být dostatečná. Nechcete mít obavu z převrácených stolů? Vsaďte na pásovou ocel. Sice je těžší, ale za stabilitu stolu stojí! Nutno však dodat, že nevýhodou kvalitního nábytku mohou být otlaky v koberci.

Podobné články