Virtuální realita jako forma zábavy

Ačkoliv je s námi virtuální realita jako taková už pár desetiletí, masově se k zábavě začala využívat teprve nedávno. A vy si ji můžete užít i s celou rodinou – zábavní centrum v Ostravě nabízí nejmodernější výbavu, velký výběr her a možnost hraní až se třemi dalšími hráči. Virtuální realita v Ostravě je proto vhodná i pro děti, které mají rády technologie.

Něco o virtuální realitě

Jak virtuální realita funguje? Jedná se o velké nasazovací brýle, které uživateli promítají stereoskopický 3D obraz a doslova ho vtáhnou do jiného světa. Zároveň jsou doplněné senzory, které sledují pozici a polohu hlavy, takže se ve virtuálním prostředí můžete otáčet a hýbat. K ovládání slouží speciální propojené senzory do rukou nebo k připevnění na nohy, případně jiné podobné vybavení.

Základním účelem virtuální reality bylo vzdělávání a poznávání světa. Nabízí možnost podívat se třeba do vzdálených zemí bez toho, abychom opustili místnost. V současné době se uvažuje také o používání virtuální reality k výuce ve školách, zejména při zeměpisu, dějepisu nebo přírodopisu. Učitelé si od toho slibují větší zájem dětí o tyto obory a snazší zapamatování podstatných informací.

Zábava pro celou rodinu nebo partu přátel

Využití virtuální reality k zábavě na sebe samozřejmě nenechalo dlouho čekat. I takové „hry“ ale mohou být vzdělávací – co třeba automobilový nebo letecký simulátor, díky kterému si bez rizika vyzkoušíte řízení nejrůznějších strojů? Zábavní centrum v Ostravě nabízí také hydraulickou pohybovou platformu, která učiní celý zážitek ještě nezapomenutelnějším.

A jaké hry si můžete užít s celou rodinou nebo přáteli? Mezi nejoblíbenější patří Beat Saber, kde je nejdůležitější postřeh a dost možná se také pěkně zapotíte. Starší děti nebo parta přátel si jistě užijí populární střílečku Pavlov VR. Ani ve dvou nebo sami se samozřejmě nudit nebudete. Na vlastní kůži zažijete budoucnost s jednou z více než sta skvělých her.

Podobné články