Začínáte s rybařením? Techniky, které se vyplatí znát

Prut oprášen a připraven do akce, krmné boilies nachystány stejně jako jiné návnady a na kapry a už se může vyrazit na vaše první rybaření. I když jste možná načetli hromadu knih nebo vedli dlouhé rozhovory s těmi, kteří jsou v této branži o trochu dál než vy, i přesto se vám vyplatí znát několik technik, které vám s prvním rybařením můžou pomoct. I když je znáte, minimálně si je pojďte připomenout. Opakování je přece matka moudrosti.

Plavaná

Nezřídka se říká, že v jednoduchosti je síla. A je tomu tak i v případě rybaření. I velké, nadstandardní či rekordní kapry dokážete chytit s velmi jednoduchým postupem. Vyzkoušejte takzvanou plavanou, která je tím nejjednodušším způsobem, jak na ryby. A je oblíbená i mezi českými rybáři. 

Poznávacím prvkem je takzvaný splávek, který drží nástrahu v pevně nastavené hloubce a souží jako takový indikátor záběru. Tato metoda, i když se jeví jako velmi jednoduchá, je velmi aktivní. Nástrahou totiž můžete snadno manipulovat. A pokud to „škubne”, do žil se vám vcukuletu vlije maximální porce adrenalinu. 

Chytré nástrahy

Jestliže dáváte přednost spíše lovení dravých ryb, jako jsou okouni, sumci nebo candáti, bude se vám hodit trochu jiná metoda rybaření. Nabízí se například lovení na chytré nástrahy, na které ty dravé ryby chytají zkrátka lépe. 

Tyto chytré nástrahy jsou většinou umělé a jsou vytvořeny tak, aby napodobily nepravidelný pohyb ryb. Případně pokud nechcete lovit s umělými návnadami, můžete na prut zaháčkovat i malou mrtvou rybku.

Muškaření 

Pro zdatnější rybáře je připravené takzvané muškaření, které se však v rybářském světě označuje za takovou „vyšší dívčí”. Rybáři při tomto způsobu rybaření chytají doslova namočení po kolena v řece. Metoda patří mezi nejtěžší techniky lovu u nás. A je opravdu fyzicky vysoce náročná. 

Rybáři při tomto typu rybaření nepoužívají žádný splávek ani jinou zátěž.

Podobné články