Komodity nejsou jenom pro bohaté

Investování je v současné době tématem číslo jedna. Jenže pokud se chcete mezi investory také zařadit, nabízí se otázka, co čeho konkrétně investovat, aby to mělo skutečně kýžený smysl a výsledek? Drahé kovy, konkrétně investiční zlato stojí za zvážení. Opomenout bychom však neměli ani jiné komodity, které nejsou jenom pro bohaté, jak se mnozí domnívají. 

Do komodit se investuje velmi snadno

Poslední průzkumy ukazují, že o komodity jako takové nemáme zrovna největší zájem. Je to velká škoda, protože právě komodity jsou z dlouhodobého hlediska velmi zajímavé a atraktivní. Lze do nich investovat poměrně jednoduše, a to už od několika stovek korun. Nemusíte tedy mít na svém bankovním kontu miliony nebo stovky tisíc korun. 

Je sice pravdou, že v případě mnoha komodit může být fyzický nákup poměrně problematický, ale toho byste se neměli zaleknout. Komoditní kontrakty nejsou příliš velké, jejich fyzický nákup nevyžaduje prostory a také know-how pro skladování. U zlata vám bude například stačit jenom nějaký trezor či jiné podobné místo, kde budete zainvestované cihličky mít.

Není to jen o drahém kovu

Pokud nevěříte drahému kovu nebo zkrátka nechcete do zlata, stříbra či platiny jít, v pořádku. Možností máte i tak velmi mnoho. Jestliže chcete své investiční portfolio jenom rozšířit o něco taktéž atraktivního, nabízí se kupříkladu fondy ETF. Méně riziková, přesto velmi výnosná investice, která je oblíbená hlavně mezi mladými. 

Je to ostatně způsob, jak investovat do vícero věcí, aniž byste museli kupovat akcie konkrétních společností. Koupíte si skupinu podílových fondů a zatímco některé budou zaměřené na ropu, jiné na zlato, další na obchod s elektřinou. 

Samostatné akcie, respektive investování do akcií vyžaduje ze strany investora už větší zájem.

Podobné články