Celková rekonstrukce domu

Každou rekonstrukci domu lze rozdělit na dvě části – na rekonstrukci interiéru a exteriéru.

Rekonstrukce interiéru

Přeměna interiéru ve většině případů znamená menší či větší stavební zásah do řešení místností. Po dokončení hrubých stavebních prací je často potřeba na stěny nanést novou omítku.

Strojní omítání je dnes již velmi rozšířené, a to především kvůli výrazně větší produktivitě v porovnání s klasickými metodami. Při strojním omítání lze použít celou řadu omítek různých vlastností. K dispozici je například speciální tepelně izolační omítka nebo omítka silikonová. Ta se nanáší pouze v tenké vrstvě, ale přesto je velmi odolná vůči otěru.

Rekonstrukce exteriéru

Při opravách exteriéru je vhodné se zamyslet nad dodatečným zateplením. Jistě jste si všimli, že zateplování je v posledních letech velmi oblíbené a existuje pro to dobrý důvod. Při správně provedeném zateplení se náklady spojené s vytápěním domu výrazně sníží. Vybrat ty správné zateplovací systémy vám pomohou specializované firmy. I zde samozřejmě platí, že co se hodí pro jeden dům, nemusí fungovat u druhého.

Zateplování v Jižních Čechách

Přestože nížiny v okolí Českých Budějovic patří mezi nejteplejší území naší republiky, i zde je vhodné domy zateplovat. Výhody zateplení budov pocítíte nejen v chladných, ale také v teplých měsících, kdy zateplená fasáda pomůže udržet v domě optimální tepelnou pohodu. Pokud hledáte pomoc při zateplování budov České Budějovice, se všemi úkony vám pomohou pracovníci firmy Horňák. Jelikož každá zateplená fasáda potřebuje omítku, bude jistě brzy následovat dotaz na omítky České Budějovice. I zde vám může pomoci firma Horňák, která se specializuje nejen na zateplování domů, ale také na strojní omítání. S jejich pomocí si můžete nechat nanést například onu silikonovou omítku, která je velmi odolná vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Nyní se již nebudete muset obávat vysokých účtů za topení.

Podobné články