Nadčasovost kamenných obkladů

Lidé oceňují originalitu. Kdekoliv se objeví, upoutá jejich pozornost. Mnohdy si povzdechnou, že něco podobného prostě musí také mít. I dům snadno získá výjimečný vzhled, jestliže se rozhodnete pro vždy okouzlující kamennou fasádu.

Přírodní materiály do exteriérů a interiérů

Příroda nikoho neomrzí, proto bude vždy náležet mezi módní trendy. Kámen se řadí k nejpopulárnějším a nejvyhledávanějším materiálům pro stavby. Zejména obkladový kámen dodá budovám zajímavý vzhled. Navíc vylepší i tepelnou izolaci stěn. Kromě fasád lze úspěšně obkládat podezdívky, altány, zahradní jezírka a terasové stěny. V interiérech pěkně ozdobíte například schodiště, okolí krbu, bar. Stačí zapojit vaší fantazii, anebo požádat o spolupráci architekta, abyste vybudovali místo, kde upřednostníte kamenné provedení. Nemusíte provádět kompletní obložení, někde stačí vyzdvihnout detaily. Zvýrazníte jenom určité plochy, čímž se postaráte o nezaměnitelné designy.

Moderní pojetí bydlení

Rodinné domy, vilky, chaty, chalupy – nápady s kamenem využijete opravdu všude. Obkladové pásky na fasádu seženete v různých variacích. Ani ve výběru barvy nemusíte nijak slevovat. Vyznačují se mrazuvzdorností, voděodolností a značnou odolností vůči klimatickým podmínkám. Roztažnost je minimální. Kámen se lehce udržuje, což patří k velkým výhodám v dnešní uspěchané době. Ani se tak snadno neopotřebuje. Díky tomu lze vytvořenou krásu obdivovat po dlouhá léta. Hlavně se vytváří modely z žuly, vápence, pískovce, travertinu nebo mramoru. Nechybí celá škála odstínů u jednotlivých druhů. Rozhodovat se můžete mezi rozličnými tvary a strukturami. Kromě novostaveb lze praktikovat fasády z kamene rovněž u domů, kde se realizuje rekonstrukce. Vzhledem k váze materiálu se však doporučuje počítat již s použitím před samotnou výstavbou.

Podobné články