Pořádný dům má komín!

Když jste byli ještě malé děti, určitě jste si rádi kreslili. Třeba domeček s kouřícím komínem. Dnes už jste dospělí a vlastní dům si už malujete jinak. A nejen že ho malujete, ale už si ho i stavíte. A jaký by to byl dům bez komínu? Výrobou komínových sestav se zabývá například firma CIKO, která se může pochlubit dlouholetými zkušenostmi, na jejichž základě komíny sama navrhuje.

Komínové vložky

V dnešní době je již zcela běžné, že součástí komínu jsou také komínové vložky, které umí zamezit průsaku vlhkosti nebo spalin. Pomohou také s tím, aby měl komín lepší tah. S výběrem správných komínových vložek se poraďte s profesionálem.

Komínové stříšky

Nejen zajímavým architektonickým prvkem domu mohou být komínové stříšky. Kromě toho samozřejmě mají i svůj praktický význam, který spočívá v ochraně komínového průduchu před vodou z dešťových nebo sněhových srážek. V internetovém obchodě dobrekominy.cz najdete nejrůznější komínové stříšky včetně těch v historickém stylu.

Komínová dvířka

Každý pořádný komín má komínová dvířka. Jak jinak byste mohli komín vymést a pravidelně ho čistit? Na výběr máte ocelová, betonová nebo nerezová. Rozhodovat se přitom budete nejspíše podle toho, kde budou komínová dvířka ve vašem domě umístěna.

Kouřovody

Stojíte před svými novými krbovými kamny v obývacím pokoji a přemýšlíte, jak je s komínem vlastně spojíte? Kouřovody. To je to správné slovo, které by vás zrovna v této chvíli mělo napadnout. I ty naleznete na dobrekominy.cz, a to v různých velikostech a tvarech. Přesně dle potřeb zákazníků. Anebo spíše uvažujete, že si pořídíte nerezové kouřovody s funkcí komína? Žádný problém.

Komínový kartáč či růžice jsou nezbytné kominické potřeby každého kominíka. Nerezové, ocelové, se závažím nebo bez, u firmy CIKO si jistě vyberete.

Podobné články