Rolety a žaluzie pro příjemné letní dny

Slunce k našemu životu neodmyslitelně patří. Díky němu všechno na zemi roste a získává energii, jeho záření nám navíc pomáhá vytvářet si vitamín D. Těšíme se na něj celou zimu. A když přijde léto a slunce svítí celé dny, snažíme se před ním aspoň na chvíli schovat.

Hlavně kolem poledne, kdy je slunce na obloze nejvýš, je opravdu vhodné zdržovat se v budovách a zastínit okna, aby se rozpálenými okenními tabulkami nepřenášelo horko do interiéru. V takových chvílích přichází na pořad závěsy, rolety a žaluzie, aby nám dopřály trochu stínu.

Klasika i moderní trendy

Stínicí technika podléhá moderním trendům stejně jako všechno kolem nás. Ještě stále si můžete pořídit vnitřní látkové rolety nebo žaluzie, stále větší oblibu si ale získávají rolety a žaluzie venkovní. Tím, že jsou ještě před oknem, nedojde k rozpálení okenního skla a nezvýší se tak teplota v místnosti. Nespornou výhodou je, že můžete mít venkovní žaluzie stažené a přitom mít okna dokořán, takže stíníte a větráte zároveň.

Hitem posledních let jsou svislé fasádní clony. Tyto látkové clony v několika provedeních dodávají fasádě opravdu moderní vzhled.

Proti slunci, dešti i proti zlodějům

Stínicí technika nás sice zajímá hlavně v létě, kdy hledáme únik před slunečním žárem. Kromě žaluzií a rolet do oken, využíváme i různých pergol, které stíní naše posezení na zahrádce nebo na terase. Ty nás ale dokážou ochránit i před deštěm.

Před nepříznivým počasím chrání také klasické venkovní rolety. Díky nim se nemusíme obávat o okenní tabulky ani při krupobití nebo nárazovém dešti.

Uzamykatelné rolety nebo rolety s přidanými závěsy mají další velkou výhodu – jsou nesnadnou překážkou pro zloděje, takže je téměř nemyslitelné, že by se k vám někdo vloupal..

Ještě jednu výhodu venkovních rolet musíme zmínit: chrání před vnějším hlukem. Se staženými roletami budete mít klid i na rušné ulici.

Podobné články