Záclony mají své kouzlo

Často se stává, že vám cosi příliš zevšední a posléze už se z toho tolik neradujete. Život je změna, proto si klidně dovolte obléknout váš interiér a okna do nových materiálů, které ihned vykouzlí úplně jinou atmosféru, než jste si za uplynulé roky zvykli. 

Nápady k vylepšení interiéru

Útulný a pohodlný byt je místo, kam se všichni rádi vracejí. Ať už se těšíte na oblíbené křeslo, postel, gauč nebo na výhled z okna, měla by stačit myšlenka, aby úsměv ovládl váš obličej. Nezapomínejte na bytový textil, který vás dnes překvapí mnoha variantami a neotřelými designy. Není problém si dopřát jakoukoliv barvu, aby se dokonale sladila každá místnost vašeho domova. Rovněž nechybí mnoho motivů pro děti, teenagery a dospělé osoby. Především pohádky a roztomilá zvířátka zdobí povlečení nejmenších.

Stále oblíbené záclony

Za dlouhá léta existence se popularita záclon nikam nevytratila. Naopak už není nutné jít do obchodu, koupit si metry vybraného vzoru látky a čekat, kdy je švadlena dodá hotové, či se nimi vlastními silami zabývat. V dnešní době jsou k dispozici také hotové záclony, které stačí pověsit na okno. Nechybí jim pevné či zapošité okraje a řasící stužka, díky které se záclona snadno upraví podle představ. 

Velice žádané jsou dnes záclony sahající až na zem, díky čemuž se mohou opticky prodloužit malá okna. Někdo naopak sáhne po krátkých variantách, například s ozdobnými lemy. Tímto způsobem se dovnitř dostane více světla. Když naopak vyžadujete méně slunečního svitu v pokoji, stačí si vybrat kvalitní závěsy nedovolující propouštění paprsků. Jde o jednoduchý návod, jak si vytvořit vyhovující prostředí k práci nebo ke spaní, aniž byste museli čekat, než slunce zapadne. Úpravy bytového textilu nejsou nijak složité, často vám postačí speciální spony, aby se z příliš mohutné textilie stal vzhledově přijatelný útvar.

Podobné články