Máte na prodej byt v Hořovicích? O nemovitosti v dosahu Prahy je stále větší zájem – vyzkoušejte aukci!

Chystáte se prodat byt v Hořovicích a usilovně přemýšlíte, jaké máte možnosti? Uvažujete, zda se vydat nejobvyklejší cestou a navázat spolupráci s některou z mnoha realitních kanceláří, která vám klasickým způsobem najde vhodného kupce? Nebo vás napadlo, že si celým procesem projdete sami, bez pomoci odborníků? A co třetí možnost? Aha, zřejmě o ní zatím nevíte. Slyšeli jste už někdy o aukci nemovitostí? Ne? Jde o zcela legitimní a prověřený způsob, kterým lze váš byt zpeněžit. Způsob, který volí stále více lidí a to z velmi prostého důvodu. Mohou tak dosáhnout zajímavější ceny!

Nejste si jisti, zda by takové řešení bylo vhodné také ve vašem případě? Obáváte se, že o vaši nemovitost nebude takový zájem, aby se aukce vyplatila? Tak se na to podíváme!

Prodáváte byt v Hořovicích?

Vlastníte v Hořovicích byt a z nějakého důvodu jste se rozhodli, že ho nabídnete k prodeji. Nakonec, proč ne? Možná se stěhujete jinam a peníze, které utržíte, vám mají posloužit k tomu, abyste si pořídili nové bydlení. Nebo je to jinak? Jste majitelem ještě dalších nemovitostí a k prodeji vašeho hořovického bytu vás přimělnebývalý růst cen, který zasáhl tuzemský trh s realitami? Zkrátka jste usoudili, že máte skvělou příležitost dostat za váš majetek skvěle zaplaceno? Celkem logická úvaha. Rezidenční nemovitosti v České republice v posledních několika letech zdražily na takovou úroveň, až se zdá být celkem pravděpodobné, že se blíží svému cenovému vrcholu. A možná, že ho přinejmenším v některých městech a krajích naší země už dosáhly. Kdo ví? Každopádně to vypadá, že jste si pro svůj záměr zvolili příhodnou dobu. Ceny jsou vysoké, poptávka navzdory tomu prozatím nijak zásadně neklesá.

Asi vás tedy napadne, proč vlastně uvažovat o aukci, když jsou lidé ochotni i bez toho platit za bydlení horentní sumy? Proč se nevydat obvyklou cestou a organizovat nějakou dražbu? Protože aukce vám v ideálním případě může přinést další stovky tisíc korun navíc! Nevěříte?

Nabídka bytů v Hořovicích je omezená

Dispozice Velikost (m2) Cena Popis
2+kk 40 3 290 000 v původním stavu, panel (6.podlaží)
2+1 52 3 400 000 cihla před rekonstrukcí (2.podlaží)
2+kk 56 4 950 000 novostavba s dokončením 12/2022
2+kk 73 5 200 000 téměř nový byt (2013) – 1.podlaží

Máte v rukou všechny trumfy!

Není pochyb o tom, že vám celková situace na našem realitním trhu hraje do karet. Poptávka nijak významně nepolevuje, ceny rostou a sehnat byt je stále složitější. V rukávu však máte i další trumf a možná, že o něm ani nevíte. Jaký? Vzhledem k tomu, že se Hořovice nacházejí ve středních Čechách a navíc na půli cesty mezi Prahou a Plzní, může být o váš byt větší zájem, než by vás vůbec napadlo. Obzvláště pak relativní blízkost s naším hlavním městem může být velkou výhodou. Proč? Protože česká metropole vábí stále více lidí. Rádi by se sem přistěhovali třeba za prací nebo zkrátka jen proto, že je Praha téměř ve všech ohledech mimořádně atraktivní. Proč to neudělají? Co jim v tom brání?

Střední Čechy jsou velice žádané

Ptáte se, co mnoha lidem brání, aby začali žít v Praze? Odpověď je zřejmá. Extrémní ceny bydlení! Byty jsou v naší metropoli totiž už tak drahé, že si je nemůže dovolit ani střední třída. Dokonce i člověk s nadprůměrným příjmem může mít značné potíže, pokud si v hlavním městě bude chtít opatřit vlastní střechu nad hlavou. A o to právě běží! Mnozí z těch, kteří se svého snu o Praze nehodlají tak úplně vzdát a chtějí do ní alespoň dojíždět za dobře placeným zaměstnáním, hledají bydlení ve středních Čechách. Zájem o rezidenční nemovitosti proto ve Středočeském kraji nebývale a navíc setrvale stoupá! Proč toho nevyužít a nenabídnout váš byt formou aukce? Obzvláště za situace, kdy je nabídka bytů v Hořovicích, ale i v řadě dalších středočeských obcí značně omezená.

Aukce může cenu jedině zvýšit

Aukční prodej nemovitostí je stále oblíbenějším nástrojem k dosažení vyšší ceny. O tom není sporu. Jde o řešení, kterému dává přednost mnoho vlastníků bytů, rodinných domů i rekreačních objektů. Kromě zdařilé prezentace, která má za úkol přitáhnout pozornost co největšího množství lidí, je velmi důležité stanovení vyvolávací ceny. Zkušený profesionál jistě vše zvládne. Postará se o kvalitní inzerci i o seriózní komunikaci s každým, kdo o váš byt projeví zájem. A vyvolávací cenu pochopitelně nastaví tak, abyste neprodělali, což znamená, že musí odpovídat aktuální cenové hladině v daném místě, případně ji lehce převyšovat. Aukce pak může vyvolávací cenu už jedině zvýšit! Jak výrazně, to záleží především na atraktivitě nemovitosti a také na tom, kolik potenciálních kupců se vám podaří oslovit.

Vzhledem k celkovému nedostatku rezidenčních nemovitostí a také s ohledem na fakt, že jsou Hořovice sotva 30 minut jízdy autem od Prahy, bude zájem o váš byt jistě značný.

Tak proč to alespoň nezkusit?

Podobné články