Ordinace jako ze žurnálu. Připravte pacientům příjemné prostředí

Nemocnice je místo, kterým se většina z nás vyhýbá – podvědomě evokuje problémy spojené se zdravím a často bohužel i nepříjemné vzpomínky na zákroky, bolesti, nebo sterilně zapáchající prostory v tísnivém designu odkazujícím na komunistickou éru a zastaralé zařízení. Pracujete ve zdravotnickém zařízení a rádi byste se v práci cítili dobře a příjemně? Chcete svým pacientům poskytnout maximální komfort a zpříjemnit jim pobyt v ordinaci? Jedním ze způsobů, jak toho docílit, je moderní vybavení. Povíme vám, na jaké aspekty a konkrétní pomůcky zaměřit pozornost a nepodcenit výběr.

Pohodlná transfúzní a odběrová křesla

Odběry krve patří k méně příjemným fázím lékařských vyšetření, přesto jsou paradoxně časté a sestřičky je považují za denní chléb pracovní náplně. Nezřídka se stává, že pacient se slabším žaludkem či nízkým tlakem při odběru omdlí a zhroutí se do křesla kvůli strachu z krve nebo injekčních jehel. Situaci lze podchytit moderním odběrovým křeslem, ve kterém nebude náhlé omdlívání nepříjemnou záležitostí. Polohovatelné elektrické křeslo ušetří práci hlavně křehčím sestřičkám, které si lépe poradí s pacienty o mnoho těžšími, než jsou ony samy, nastane-li neočekávaná mdloba. Odběrová křesla nebo též takzvaně transfúzní křesla tvoří základní vybavení každé dobré ordinace či nemocnice.

Naprosto nezbytné zdravotnické pomůcky

A jaké další zdravotnické pomůcky vám usnadní práci s pacienty? Dobře vybavený lékař by měl pro své vlastní pohodlí vždy mít k dispozici polohovatelnou lékařskou stoličku, pro nenadálé případy ideálně i skládací křeslo, kvalitní vyšetřovací lampu, lékařské váhy, tlakoměr, tonometr i fonendoskop. Pokud pracujete v oblasti gynekologie, nepodceňte výběr zástěny, gynekologického křesla a ultrazvuku. Bez bytelné a prostorné kartotéky se zase neobejde sesterna.

Podobné články