Péče o gelové nehty

Chcete udělat dobrý dojem a přemýšlíte, jak se parádně oblečete a učešete? Nezapomeňte na nehty, ty mohou všechny pozitivní pocity překazit. Vždyť koho by zaujaly okousané, s odlupujícím se lakem a jinak neupravené? Péče vám zabere jenom několik minut. 

Gelové nehty s delší výdrží

O nehty můžete pečovat různými způsoby. Mezi populárními postupy objevíte i modeláž gelových nehtů. V nehtovém studiu je vám udělají velice jednoduše, pokud však nechcete, aby se příliš brzy zničily, dodržujte několik pravidel.

Vyhýbejte se dlouhému a častému namáčení, protože to umělým nehtům nesvědčí. Jakmile je navlhčíte, nezapomeňte na pořádné vytření rukou a nehtů do sucha. Jen tak zabráníte tvorbě plísní. Na uklízení a domácí práce vždy používejte gumové rukavice. Dávejte si pozor během sportování a různých činností, aby nedošlo rychle k jejich zlomení.

K výhodám gelových nehtů patří, že ty přirozené mohou dýchat pod gelovou vrstvou, tudíž se nijak extra nepoškozují. I tak myslete na minerály a vitamíny, aby rostly. Doplňujte vápník, zinek, křemík a vitamin B. Nezapomeňte na dostatečnou hydrataci těla a pijte alespoň doporučované množství tekutin, zejména čistou vodu.

Důkladná příprava nehtů

Mnoho žen a dívek si gelové nehty připraví i doma, vždyť existuje mnoho přípravků a speciálních sad. Nejprve odstraňte starý lak a umyjte si ruce, aby se ztratila veškerá mastnota. Vrhněte se na manikúru a nehty zkraťte na vyhovující délku, zatlačte kůžičku a zmatněte povrch pomocí jemného pilníku, aby gelovky s lepidlem lépe držely. Lesklé plochy by měly zcela zmizet. Při lepení by měly co nejlépe přilnout k přirozenému nehtu, a to bez bublin a mezer.

Chcete si udělat doma své gelové nehty? Využijte slevové akce na nehtovou kosmetiku, kde si vyberete velice žádané a dobré produkty. Vyzkoušejte gely v různých barevných odstínech, přilnávač gelu, báze dvě v jednom a mnoho dalšího.

Podobné články