Potřebujete nový koberec? Podle těchto 4 rad ho snadno vyberete!

Výběr nového koberce může být poměrně komplikovaný, protože máte k dispozici celou řadu různých nabídek a variant. Jak se tedy vyznat v pestré nabídce kamenných a internetových prodejen a vybrat si takový koberec, který perfektně splní vaše očekávání? S tím vám pomůže následující článek, kde najdete hned několik praktických rad zaměřených na výběr koberce.

Správné rozměry

Ať už vybíráte kusový koberec, nebo hledáte řešení pro podlahovou krytinu do celé místnosti, v každém případě je potřeba pro správný výběr znát potřebné rozměry koberce. Pokud nemáte vyloženě přesný požadavek, připravte si alespoň rozpětí rozměrů, v jakých budete nový koberec vybírat.

Výška vlasu

Oblíbené moderní koberce mají většinou spíše kratší vlas, aby jejich údržba byla jednodušší. Pro měkký kousek koberce k posteli či sedací soupravě se však může hodit i krásný měkký kousek s o poznání vyšším vlasem. Tady však musíte počítat s tím, že za pohodlí zaplatíte složitějším luxováním a čištěním.

Vhodný motiv a barvy

A protože koberec představuje poměrně výrazný kousek v každé místnosti, je potřeba pečlivě vybírat jeho vzhled. Motiv a barevné provedení by mělo co nejvíce ladit s ostatním zařízení v místnosti a dotvářet celkový dojem. Díky opravdu bohaté nabídce specializovaného internetového obchodu to naštěstí není žádný problém. Pro pořádnou dávku inspirace se tak rovnou podívejte na stránky s koberci.

Příznivá cena

Jedním z důležitých kritérií může být také cena. Pořízení kusového i většího koberce totiž může být poměrně finančně náročné. Opravdu kvalitní perský – koberec, který je ručně tkaný, může bez problémů stát i několik desítek až stovek tisíc korun. Jestli se vám však design a provedení perských koberců líbí, můžete si pořídit také levnější strojově tkané řešení.

Podobné články