Darováním investičního zlata potěšíte své blízké. Jaké jsou možnosti?

Máte-li početnou rodinu, hodně známých nebo dobrých kolegů v práci, musíte skoro neustále řešit, co jim koupíte k narozeninám, svátku a dalším příležitostem. Často se pak stane, že už vám dojdou nápady. Proto pro vás mám tip v podobě investičního zlata.

Ideální dárek pro oslavy jmenin a výročí svatby

Investiční zlato, tedy zlaté mince a medaile, potažmo ještě zlaté slitky neboli cihličky, patří dlouhodobě k velmi výhodným investičním komoditám. Málokoho však napadne, že se dá koupit také jako dar někomu blízkému například v okamžiku, kdy slaví svátek, výročí svatby, narozeniny, případně se zlaté mince a slitky hodí jako klasické dárky pro muže, pokud jim chcete udělat radost něčím neobyčejným. Zlato ve zmíněných podobách přitom nemusí stát horentní sumy peněz, nejlevnější mince a medaile vyjdou už na necelé 2 tisíce korun. Samozřejmě jsou ve specializovaných obchodech a eshopech k dostání také mnohem cennější kousky, a to až v řádech stovek tisíc korun.

Zlaté medaile se jmény a znameními zvěrokruhu

Aby zlaté medaile a mince byly co nejvíce osobní, lze si je objednat kupříkladu ve znamení zvěrokruhu. Pak už stačí jen vědět, v jakém znamení se daná osoba, kterou chcete obdarovat, narodila. Dále jsou k dispozici také mince, na nichž jsou vyryta konkrétní jména, na výběr přitom máte až z 500 možností. Medaile se jmény dnes patří k vůbec nejpopulárnějším k daném sortimentu zboží.

Varianty pro absolventy škol

Zajímavou možnost představuje i řešení v podobě investičních zlatých mincí (medailí), na nichž bude vyrytý titul. Hodí se v okamžiku, kdy váš potomek úspěšně dokončí vysokou školu. Pojmout ji můžete jako čistě pamětní záležitost, může však jít také o jistý druh investice do synova či dcery budoucnosti, protože zlato v tomto ohledu patří k velmi dobrým investičním komoditám. Jeho cena postupně roste, navíc dobře odolává inflaci.

Jak vidno, zlato nemusí být jen pro bohaté investory a sběratele. Poslouží jako skvělý dárek, který neskončí po pár dnech bez povšimnutí někde zapadlý ve skříni, už vůbec ne v koši.

Podobné články