Jak vybrat vhodný šperk pro svého životního partnera?

Už odpradávna měli lidé potřebu se zdobit a zkrášlovat. Často je k tomu vedly náboženské a společenské důvody. V současnosti se zdobíme především pro své vlastní potěšení. Víte, jak vybrat šperk pro svého partnera?

Šperky pro muže

K nejoblíbenějším materiálům, které se ve šperkařství používají, patří zlato a stříbro. Jedná se o drahé kovy, které se dobře tvarují a šperky z nich vyrobené mají exkluzivní vzhled. Nejčastěji se kombinují s drahými kameny nebo polodrahokamy. Zdobí se jimi nejen ženy a dívky, ale také pánové. Mezi kameny totiž najdete řadu těch, které jsou pro muže ideální. Patří sem i malachit, jenž má zelenou barvu od světlých odstínů až po ty tmavě syté.

Šperk pro muže by měl být masivnější, aby na jeho těle nezanikl. Platí to pro náramky i náhrdelníky. Například https://www.tiniana.cz/naramek-malachit-exkluziv/ je náramkem s pozitivní energií. Kdo věří esoterice, pro toho bude mít tento šperk magickou moc. Malachit by měl učit jeho nositele pracovat s trpělivostí a s klidem přijímat i stinné stránky života.

Šperky pro ženy

Jaký dárek vybrat pro ženu či dívku? Perly jsou symbolem čistoty a dokonalosti. V minulosti je nosily především ženy ve starém Egyptě pro naklonění přízně bohyně Isis. Od nepaměti perly fungují jako amulet. V nabídce klenotnictví jsou i říční perly, které si v kráse nezadají s těmi mořskými. Existují v bílé variantě i v pastelových barvách až po tmavé odstíny modré nebo černé. Perlové náušnice https://www.tiniana.cz/stribrne-nausnice-s–pravou-ricni-perlou-ashira/ budou ozdobou každé ženy. Nemáte-li ještě tip na vhodný dárek pro svou partnerku k jejím narozeninám nebo na Vánoce, tyto stříbrné náušnice jí určitě udělají radost.

Kvalitní šperk je vděčnou pozorností, kterou se hodí věnovat na významné výročí i jen tak pro potěšení.

Podobné články