Kojení bez bolesti

S příchodem miminka na svět nastává jedna z nejkrásnějším povinností novopečených maminek – kojení. Vzniká silné pouto mezi dítětem a matkou, buduje se intimní vztah a právě kojení podporuje souznění maminky a maminky. Bohužel ne každá žena může kojit, ať už ze zdravotních důvodů či vlastního rozhodnutí, pokud ale mateřské mléko máte, určitě tuto variantu zvažte, protože je zvláště v prvních měsících života pro dítě nesmírně důležitá pro správný a zdravý vývoj.

Když kojení bolí

Bolest prsu kojení je častou otázkou nejen prvorodiček. Bradavky jsou namáhány sáním miminka a s přibývajícími měsíci a četností kojení se může objevit bolest, popraskané bradavky a zarudlé dvorce. Bolest se může objevit nejen při kojení, ale též při snaze odsávat mléko. Chcete-li zažít kojení bez bolesti, poraďte se již v porodnici s laktační poradkyní. Ta vám vysvětlí, jak vybrat vhodnou polohu kojení a dbát na správné přisátí miminka k prsu. Jestliže se ale dostanete do stavu, kdy jsou vaše bradavky bolestivé, oteklé a zarudlé, využijte přírodní produkty pro jejich léčbu. Velké oblibě se těší například obklady napuštěné přírodní směsí s aloe vera. Právě tato léčivá rostlina se podílí na stimulaci procesu hojení bradavek a neutralizuje škodlivé bakterie. Tyto obklady nijak neovlivňují kvalitu či chuť a vůni mateřského mléka, jsou pro dítě zcela bezpečné a vám zaručeně uleví.

Testováno maminkami

Na trhu samozřejmě existuje celá škála produktů pro děti i maminky. Pečlivě však vybírejte odzkoušený sortiment pro péči o tělo. Kromě obkladů lze sáhnout i po balzámu z medicínského čistého tuku pro bezpečnou péči o prsa. V nabídce nechybí též speciální péče o prořezávané zoubky miminka, které mají vliv na poškození bradavek a s tím spojenou i bolest při kojení v pozdějších měsících. S vhodnými přírodními produkty bude kojení nejen bezbolestné, ale především komfortní pro vás i vaše miminko, tak se svěřte do rukou odborníků, na jejichž produkty spoléhají spokojené maminky a přidejte se k nim.

Podobné články