Jednoduché cviky s maximální účinností

Ve fitness světě najdete celou škálu různých pomůcek pro cvičení, od cvičebních strojů až po jednoduché pomůcky pro protahování, posilování nebo stabilizaci. Velké oblibě se těší odporové gumy, které snadno použijete na dovolené, v domácím prostředí i venkovní posilovně. Nespornou výhodou je univerzálnost odporových gum pro procvičení celého těla, a to na všech úrovních, od začátečníků až po pokročilé či profesionální sportovce.

Vyzkoušejte cvičení s vlastní vahou

Odporová guma na cvičení je rozdělena podle odporu, který vám nabízí, proto s ní mohou cvičit ženy toužící po štíhlých svalech i chlapi pracující na pořádném objemu. Všechny běžné cviky, jako jsou dřepy, výpady či zkracovačky, můžete obohatit právě o posilovací gumy. S nimi posílíte celé tělo, zabrat dostanou hýždě, stehna, břicho i ruce nebo mnohdy opomíjené zádové svaly. Pokud budete cvičit s vlastní vahou, najděte si nejprve pevnou konstrukci, o kterou gumu upevníte, aby nedošlo k úrazu. Poslouží vám například hrazda jako stabilní základ pro upevnění gumy a další cviky. V první řadě se pořádně rozehřejte. Před samotným posilováním s gumou stačí pár minut běhu, rychlejší chůze, výskoků nebo skoků třeba přes švihadlo. Odporová guma na hrazdu bude skvělým pomocníkem pro posílení rukou a nahradí klasické činky. Nabízí se úplně jednoduchý cvik, kdy gumu uchopíte pevně do rukou a rozpažujete ruce od sebe. Stejně tak můžete ruce ohýbat v lokti, jako u činek a posilovat tak biceps.

Pevný zadek při pravidelném tréninku

Rozhodně se vyplatí do odporových gum investovat a pořídit si různé typy a velikosti. Postupně tak můžete zvyšovat zátěž, eventuálně kombinovat. Posaďte se, chodidla dejte na zem tak, aby špičky nohou směřovaly dopředu. Navlékněte si odporovou gumu na lýtka těsně pod kolena a začněte nohy dávat od sebe a poté zase k sobě. Už po pár opakováních ucítíte pálení a bolest nohou. Klíčem k úspěchu je provádět cviky pořádně, raději tedy pomalu a samozřejmě pravidelně opakovat.

Podobné články