Zažeňte nudu s habešskou kočkou

Je vám doma smutno? Někdy se strašně nudíte, ale zatím netušíte, co s tím udělat? Pořiďte si živého tvora do domácnosti, se kterým zapomenete na to, že byste někdy vzdychali nad tím, co udělat se svým volným časem.

Hravá a veselá kočka po celý svůj život

Pokud si projdete kočičí plemena, najdete nejrůznější povahy, které se hodí ke klidnějším i živějším lidem. O habeškách se také hovoří v bájích, kde ji označují za převtělení starých božstev. Jakmile ji spatříte, bude těžké odolat a nezamilovat si ji. Hravější a veselejší kočku objevíte jen těžko. Tato povaha kotěte jí totiž zůstává až do stáří. Nepořizujte si ji však, když víte, že byste na ní měli jen málo času. Potrpí si na hodně pozornosti a nesnáší samotu. Habešská kočka ke člověku snadno přilne a pronásleduje ho doslova jako stín. Dobrým řešením je i pořízení druhé habešky, aby si společně lumpačily. Dobře se však snese i s kočkami jiných plemen, dokonce i se psem.

Inteligentní a vynalézavá kočka

Habešské kočky patří k velice inteligentním zvířatům. Slyší na své jméno a dost dobře chápou, co se může a co naopak ne. Jenže pochopitelně se tak někdy nechovají, i když moc dobře vědí, že tohle nemohou apod. Rychle je třeba naučíte aportovat a zvládnou i chození na vodítku. Obrovskou radost jim uděláte každou hračkou. Jsou mazlivé, ale zároveň svérázné a ohromně akční. Hodně lezou a šplhají. Vlastně zdolají různé překážky, jen aby se dostaly na vybrané vyvýšené místo. Proto jim nezapomeňte pořídit všelijaká vysoká škrabadla a odpočívadla.

Její mrštné tělo zvládne opravdu rychlé pohyby. Určitě vás potěší, když vás kočka vždy přivítá hlasitým mňoukáním a předením. Stále vyžaduje nové podněty a hry. Připravte se na to, že se bude často věšet na záclony, skákat po lampách a po jiném vybavení ve vašem domě. O srst se stačí postarat dvakrát až třikrát za týden vykartáčováním.

Podobné články