Interiér se sušenými květinami

Přejete si, aby váš domov vyzařoval teplo a pohodu? Nezapomeňte na doplňky a předměty, které vaší rodině dělají radost. A pokud mezi ně postavíte například vázu s květinami, hned tento prostor pohltí jedinečná atmosféra.

Květinový koutek pro radost

Někdy stačí k proměně místa skutečně maličkost. Už jste někdy vyzkoušeli truhlík s květinami, květináč, vázu s čerstvými květy? Ano, tak málo stačí ke štěstí. Pokud hodně cestujete nebo vás nebaví pečovat o živé pokojovky, najděte si alespoň místečko pro umělé nebo sušené květiny. Na pěknou dekoraci vám stačí pořídit vázu nebo jinou nádobu. Podle její velikosti se zaměříte na správný výběr jednotlivých druhů. Nejvděčnější rostlinou do domácnosti je levandule, u které jsou dobře známé i její zdraví prospěšné účinky. Umí uklidnit a dodá vám povzbuzení. Dobře se kombinuje s ostatními druhy, ale sama o sobě vypadá také neodolatelně. Sušení se řídí jistými pravidly, jen tak docílíte stejné barvy a neopadávání jednotlivých květin. Rozhodně se vyhněte sběru navlhlých a zcela rozkvetlých kousků. Úplně zapomeňte na trhání po dešti. Sušení probíhá několika metodami, kdy se musí vybrat ta ideální pro daný druh.

Sušené květiny bez starostí

Sušená květina vás potěší během celého roku, aniž by vyžadovala zalévání, hnojení, hlídání dostatku světla apod. Maximálně ji občas zbavíte prachu. Nevydrží sice věčně, ale hodně dlouho. Obecně se doporučuje ji vyměnit jednou za rok za novou, protože pak se na ní usadí hodně prachu či změní původní barvu. Každý si může vysněnou kytici naaranžovat, i když si vlastními silami nasuší jen několik druhů. Zbývající snadno dokoupíte ve specializovaném obchodě, kde nabízejí například africké, australské, čínské a indické sušiny. Široký výběr vás jistě ohromí a vy aranžování doladíte nejrůznějšími barevnými a přírodními materiály.

Podobné články