Zima se blíží. Vyberte si sněhovou frézu ještě dnes

Nachystejte se na zimu s předstihem. Zimní počasí nás může nemile překvapit a jediným východiskem, jak se se sněhem vypořádat, může být zimní fréza. Jak ale takového pomocníka vybrat?

Nejdůležitější je bezpochyby pevnost. Pokud bude fréza z měkkého kovu, materiál v náročných podmínkách neodolá. Při koupi se tedy ujistěte, zda celý stroj působí pevně a celý systém se pod náporem tvrdého sněhu nezkroutí.

Dalším důležitým faktorem je způsob použití. Pakliže pouze potřebujete zajistit úklid chodníku před vaším domem či odklizení parkoviště pro váš vůz, vystačíte si s menší sněhovou frézou. Jako příklad kolové frézy můžeme uvést model Honda HS550, který se řadí mezi nejmenší sněhové frézy od tohoto výrobce. Cena začíná na 24 990 Kč, a proto patří mezi velice oblíbené produkty.

Pro větší a náročnější povrch zvolte pásové či hybridní frézy

Pakliže potřebujete zajistit úklid nezpevněných ploch či travnatých ploch, bude nutné zvolit výkonnější verze.

Pásové sněhové frézy Honda – vhodná především pro větší plochy jako jsou veřejná parkoviště, parky či špatně přístupné travnaté plochy. Výhodou pásové frézy je speciální systém pojezdu, který je tvořen silnými pásy, které nezapadají do sněhu a dobře drží stopu, jelikož neprokluzují. Šířka záběru se liší a může být 55 cm až 110 cm. Zde opět záleží na finančních možnostech a velikosti frézovaného místa.

Hybridní profesionální sněhové frézy Honda – patří mezi nejlepší produkty, které trh nabízí. Hlavní výhoda je především v obsluze. Hybridní frézy mají kombinaci dvou motorů, klasický spalovací motor, který pohání pouze frézovacího šneka a elektromotor, díky kterému můžete na frézovací místo dojet bez nastartování pouze na baterie. Výhoda je především ve snížení hlučnosti například v ranních hodinách v chatových či hotelových oblastech. Hybridní frézy jsou označovány písmeny HSM.

Připravte se na zimu ještě dnes a vyberte si z nabídky profesionálního prodejce Honda stroje, který nabízí prvotřídní techniku značky Honda.

Podobné články