Jak na výběr kočárku

Kočárek je důležitou součástí dětské výbavy. Dítě v něm stráví poměrně hodně času a je proto potřeba vybrat ten správný, pohodlný a hlavně bezpečný kočárek, který bude vyhovovat jak vám, tak vašemu dítěti. I když se může zdát, že se jedná o něco jednoduchého, nabídka kočárků je velmi široká a bývá poměrně složité se zorientovat. Kde koupit kvalitní značkové kočárky, které splňují všechno potřebné, odpověď na tuto otázku vás čeká v článku.

Kvalitní podvozek je základ

Protože s kočárkem budete jezdit venku v různém terénu, je kvalitní podvozek základem. Nejdříve je tedy dobré rozmyslet si, jestli s kočárkem budete jezdit pouze po městě, kde jsou největší záludností obrubníky, dlažební kostky nebo nastupování do autobusu. Případě, jestli se budete vydávat na procházky do lesa nebo jinak do přírody, kde budou nároky na kvalitní velká kolečka a pevný podvozek o něco větší. Například kočárky Patron disponují pevným podvozkem a poměrně velkými koly.

Místo pro dítě a úložné prostory

Pro úplně malá miminka jsou vhodné kočárky s hlubokou vanou, do které je položíte a jsou zde chráněny okolními stěnami a boudičkou nad hlavou. Pro větší děti jsou tu potom kočárky Firkon s otevřenějšími sedačkami, kde mohou sedět. Ke kočárkům také patří úložné prostory, které se mohou nacházet dole nebo vzadu v místech, kde je madlo pro držení kočárku. některé kočárky mají více místa pro uložení různých nezbytností a jiné díky své menší velikostí jich mají méně, takže je dobré zvážit, kolik věcí budete s sebou potřebovat.

Kde kočárek koupit?

Kočárek kupujte od ověřených firem. Jednou takovou, která nabízí opravdu velký výběr je například firma AAA Kočárky. Najdete zde velké množství různých druhů značkových kočárků. Můžete si vybrat z různě velkých nebo barevných variant. V nabídce mají také autosedačky, doplňky ke kočárkům a další věci do dětské výbavy. Tak se podívejte například na kočárky Caramelo a vyberte si ten svůj, ve kterém budete vozit vaše dítě.

Podobné články