Dovolenou na Lipně si užijete! Proč vyrazit právě sem?

Lipno si možná z hodin zeměpisu pamatujete jako největší přehradní nádrž v České republice. Je to správně, ovšem nestačí to. Měli byste vědět, že Lipno a jeho okolí se stává jednou z nejpopulárnějších turistických oblastí. Má toho hodně co nabídnout po celý rok. Pokud nevíte, kam vyrazit na dovolenou, zvolte právě směr Lipno. Co vše si zde užijete?

Lipno a zimní pohoda

Máte-li rádi zimní sporty, Lipno vás na 100 % uspokojí. Nachází se zde pětihvězdičkové lyžařské středisko se sjezdovkami všech obtížností o celkové délce 10,8 km. Nejdelší z nich – sjezdovka Jezerní – nabízí sjezd dlouhý 1400 m. Středisko nabízí i bohaté vyžití pro děti ve Fox a Bambini parku. Funguje zde lyžařská škola a děti se mohou vyřádit i na různých atrakcích. Zábavou pro dospělé i děti je Měřený slalom – překonáte rekordní čas 0:23.52 z 15. března 2015? Okolí potěší i milovníky běžek. Nachází se zde hned několik upravených tratí. Na své si přijdou i bruslaři. Pokud bude počasí přát, budete si moci zajezdit i na zamrzlé přehradě.

Lipno láká i na další atrakce jako je lanový park a dnes již proslulá Stezka korunami stromů, ze které se naskýtá jedinečný výhled do širokého okolí.

Kde se ubytovat?

Když už se rozhodnete vyrazit na Lipno, měli byste si vyhradit minimálně víkend. Co se týče ubytování, nabízí se hned několik možností. Z hlediska srovnání ceny i kvality vychází velmi dobře ubytování v Amenity Resort Lipno. Nabízí ubytování v komfortně zařízených hotelových pokojích a bungalovech. Pokud chcete mít na dovolené maximální soukromí, pronajměte si rodinné domy. Nachází se na břehu přehrady a z jejich teras je úžasný výhled. V Amenity Resort Lipno pronajímají také chalet – jedná se o samostatně stojící rodinný dům vystavěný v alpském stylu. Dům má 3 ložnice, plně vybavenou kuchyň, terasu a nechybí místnost pro uložení lyží či kol.

Podobné články