Investice do zlata a stříbra se vyplatí

Investice do drahých kovů má oproti jinému druhu investování spoustu výhod. Pokud přemýšlíte o tom, kam vložit své peníze, nákup zlata a stříbra je jednou z možností. Přinášíme vám přehled výhod a způsoby, jak a do čeho investovat.

Výhody investice do stříbra a zlata

Hlavní výhodou je to, že si drahé kovy uchovávají svou hodnotu. Ani za desítky let tak díky vaší investici neutrpíte žádnou finanční ztrátu. Ba naopak! Tím, že je na planetě jen omezené množství drahých kovů, může se časem stát, že při jejich nedostatku cena za ně ještě více poroste. Dalším kladem je i to, že zlata i stříbra můžete koupit kolik chcete, klidně jen malé množství.

Jedinou nevýhodu představuje uložení. Tuto komoditu nemůžete nechat ležet jen tak v šuplíku nebo v posteli pod matrací. Je potřeba ji pečlivě uschovat v bezpečnostní schránce v bance nebo v soukromém trezoru, což s sebou nese jisté náklady.

Podoby drahých kovů

Drahé kovy mají spoustu podob, většinou se jedná o zlaté mince, investiční zlaté slitky, investiční zlato, stříbrné mince nebo investiční stříbrné slitky. Investiční mince jsou celosvětově uznávané a je možné je následně po jedné zase odprodat. Menší a střední investoři by měli kupovat slitky menší hmotnosti. Živnostníkům a firmám, kteří v nich míní uchovávat finanční rezervy, se vyplatí investovat do středních a velkých slitků.

Společnost AuPortal patří mezi přední obchodníky s investičními kovy v České republice i na Slovensku a nabízí všechny výše zmíněné podoby zlata a stříbra. Velmi ojedinělá je jejich poslední mince Lunární série II – Year of Pig, kterou mají k dispozici ve zlaté i stříbrné variantě. Razí ji australská mincovna v Perthu a na přední straně vždy obměňuje aktuální motivy zvířat podle čínského kalendáře.

Kromě nabídky zlata a stříbra společnost AuPortal tyto drahé kovy také vykupuje.

Podobné články