Tipy, kde strávit jarní prodloužený víkend

Máte během jara volný víkend nebo jen chcete využít svátků, které v květnu jsou? Ať tak či onak, vyjeďte si někam nejen na víkend, ale alespoň na prodloužený víkend. Česko toho nabízí opravdu mnoho, proto si nenechte takové krásy České republiky uniknout. A abyste nemuseli dlouho pátrat na internetu, kvůli čemuž by vám volno uniklo doslova mezi prsty, přinášíme tipy, kde takový jarní prodloužený víkend strávit.

Mnozí lidé se vydávají do zahraničí, což je velká škoda, jelikož Česká republika toho nabízí opravdu mnoho. Nevěříte? Máme pro vás rovnou tři tipy, kde vám bude dobře, i když budete třeba jen kousek od domova.

Navštivte Jizerské hory

Krásné Jizerské hory jsou nejsevernějším pohořím České republiky. Dříve se tomuto pohoří nazývalo Jizery, ale dnes má dvouslovný název. Nejvyšší hora České části Jizerských hor je Smrk, proto se nebojte zdolat jeho vrchol. Bude to fantastický zážitek, který nabídne nezapomenutelný výhled na okolní krajinu.

Doporučujeme hlavně pobyt v hotelu Babylon v Liberci. Pobyt zahrnuje třeba neomezené vstupy do Aquaparku nebo je zde možnost využít bowling či 4D kino. V blízkosti a okolí hotelu se nachází ZOO Liberec nebo se můžete vydat na Ještěd.

Nebo zkuste třeba Beskydy

Pokud Jizerky máte z ruky, vydejte se do Beskyd. Zdolat zde můžete třeba nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, kterým je Lysá hora, a odpočinout si můžete třeba v Lázních Teplice nad Bečvou, kde načerpáte novou sílu díky unikátnímu přírodnímu zdroji, jímž je minerální voda bohatá na oxid uhličitý.

Vzhůru do Jeseníků

Nebo vám snad učarují Jeseníky, kde se můžete ubytovat třeba v Hotelu Kamzík, jenž je obklopen lesy a loukami a odkud se vám nabídne nádherný pohled na chráněnou krajinnou oblast vytvářející dokonalou atmosféru k odpočinku?

Pomocnou ruku při výběru ubytování ráda podá cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.

Podobné články