Jak pečovat o minerální kameny?

Přemýšlíte nad tím, že byste si pořídili nadčasový módní doplněk nazvaný náramky z minerálů? Tento jedinečný prvek oživí každý outfit, navíc má hlubší význam. Už od pradávna se věří, že drahé kameny jsou nositeli řady vlastností podporujících to pozitivní v životě a odhánějící to negativní. Pojďme se seznámit s těmi nejoblíbenějšími z nich a zjistit, jak o ně konkrétně pečovat.

Akvamarín a jak o něj pečovat

Rozhodli jste se pořídit si náramek z akvamarínu? Pak jste si pořídili kámen vody, který s sebou přináší ticho, klid a celkovou očistu. Věří se, že napomáhá k bezproblémovému průtoku komunikace a že podporuje vyjadřování se. Dokonce má člověk povzbudit ve vykonávání potřebných činů, pokud v sobě postrádá dostatek odvahy.

Stejně jako o jiné minerální kameny, i o akvamarín je zapotřebí řádně pečovat. Na rozdíl od ostatních se však nenabíjí na přímém sluníčku, ale stačí ho během noci položit na horský křišťál. Případně se nabíjí i na denním světle ve stínu.

Ametyst a jak o něj pečovat

Ametyst je působivý fialový kámen, který je synonymem duchovní očisty a meditace. Mluvíme o skutečně mocném kameni, jež má ohromnou ochrannou moc (tedy tvrdí se). Kromě toho přináší člověku klid a zahání veškerou negaci v jakékoli podobě, což se pozitivně odráží i na kvalitě spánku (nespavost už nemá šanci).

K očistě kamene dochází pod proudem vlažné vody a k jeho nabíjení dochází ve stínu. Sluníčko by ho totiž mohlo obrat o jeho výraznou barvu.

Citrín a jak o něj pečovat

Jemný, na první pohled velice jednoduchý, leč maximálně elegantní – přesně takový je citrín, který se považuje za kámen slunce. Dlouhé roky se tvrdí, že vnáší do života klid a celkovou pohodu skloubenou se svěžestí. Jestli je tomu opravdu tak, to už musíte vyzkoušet sami.

V každém případě se o něj pečuje velmi snadno. Stačí ho sem tam omýt pod proudem vlažné vody. Nabíjí se poté na sluníčku, ale jenom po krátký čas.

Podobné články