Domácí mazlíčci pro děti. Čím jim uděláte radost?

V životě každého rodiče jednoho dne přijde dítě s prosbou o koupi domácího mazlíčka. A zatímco někteří rodiče nad žádostí jenom mávnou rukou, jiným začne prosba vrtat hlavou. Najednou si začnou pokládat otázky typu, zdali to dítě zvládne, jestli je na to už dost velké, jestli se ke zvířeti dokáže chovat s dostatečnou úctou a opatrností. Nakonec se rozhodne, že to zkusí, ovšem vyvstává mu na mysli jiná otázka, a sice jaké zvíře je pro nejmenší členy domácnosti ideální?

Rybičky jsou nejméně nároční domácí mazlíčkové

Pokud má být dítě něčím fascinováno, pak to není křeček v teráriu z hliníkových profilů, ale jsou to rybičky, jejich akvárium je dostatečně velké a prostorné. Jelikož rybičky nemají rády příliš aktivní chovatele a už vůbec nevyžadují, abyste si s nimi dnes a denně hrály (jsou opravdu jenom hezkou podívanou), jsou tím pádem to nejlepší, co dětem můžete pořídit, pokud si nejste jistí tím, jak by péči o mazlíčka zvládly nebo jak k němu budou přistupovat.

V případě rybiček platí, že je třeba sem tam vyměňovat vodu v akváriu a čistit ho, samozřejmě se nesmí zapomenout na pravidelné krmení.

Papoušek taky není úplně na mazlení

Poněkud živějším a pro dítě atraktivnějším tvorem je papoušek, který oplývá řadou zkušeností a dovedností. Nemusíte dítěti pořizovat extrémně velký druh papouška, který by byl drahý a který by vyžadoval trochu více péče, ale stačí obyčejné andulky. I ty vykouzlí úsměv na tváři dítěte a také se jedná o druh papouška čili vychloubat se před kamarády může tak či tak.

Mnozí papouškové vyžadují zajímavou a pestrou stravu, která se může skládat třeba i z různých travin či zeleniny. Sbírejte s dítětem lístky po zahradě a pak společně pozorujte, jak si na nich okřídlený mazlíček pochutná.

Králík přichází taky v potaz

Mezi domácí mazlíčky pro děti patří také králík, který je už sice větší, ale na druhou stranu toho taky nevyžaduje příliš mnoho. Je však dobré ho pořídit až starším dětem, nikoli malým ratolestem, co sotva chodí do školky. 

Králík jako takový je poměrně bezproblémový, ale pokud se mu něco nelíbí, může kousnout, což nepříjemně bolí.

Podobné články